Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Dobročinná cyklotour Na kole dětem zavítá i do Slaného

Úterý, 5. Červen 2018 07:20

Veřejná cyklotour Na kole dětem startuje už podeváté. Cyklisté společně pro dobrou věc vyrazí na kolech z Ostravy až do malebných koutů jižních Čech. Trasa vede mimo jiné přes město Slaný, kde cyklisty očekávají ve středu 6. června.

Dobročinná cyklotour Na kole dětem zavítá i do Slaného (Ilustrační foto: old.kultura.slansko.cz)

K tradiční jízdě republikou, jejíž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý. Na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Pavel Pafko a Jan Pirk, určitě se také připojí badmintonista Petr Koukal a mnoho dalších. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie České republiky. Cyklotour není jen o šlapání, cyklisty čeká bohatý kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat.

Jedním ze záchytných bodů je Slaný, kam by měl peleton dorazit ve středu 6. června. Přivítání za doprovodu hudební produkce proběhne na tamním náměstí od 15:30 do 16:15.

 „Cyklotour pořádáme již podeváté a dosud jsme pro děti získali přes 9 milionu korun. Jako sportovec dobře vnímám, že se do pelotonu průběžně zapojují stovky lidí, kteří tak spojí zdravý životní styl, radost z pohybu a pomoc dobré věci. Věříme, že letošní cyklojízdou se přiblížíme k jedenácti milionům, které jsou využity na financování rekondičních pobytů dětí z celé republiky, léčených na onkologických klinikách v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci, “ říká vedoucí projektu Josef Zimovčák.

„Nevyhrává nejrychlejší, ale ten, kdo dojede celý, zdravý, veselý a odnese si dobrý pocit s nezapomenutelným zážitkem. Nebojte se, a pokud máte možnost a chuť, pomozte i tomuto výjimečnému sportovnímu projektu, sobě a nemocným dětem. Šiřte jeho myšlenky, přicházejte se svými nápady, jak dále pomoci, pomáhejte, buďte aktivní. Přijďte zažít jedinečnou atmosféru v cyklistickém pelotonu. Pojeďte s námi!“ lákají organizátoři.

Autor: (jk)


banbad