Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

FOTO: Žáci kladenské zdravotnické školy zachraňovali zraněné

Pondělí, 4. Červen 2018 07:10

První červnový den se na kladenském Lapáku konala soutěž v první pomoci, během níž si žáci Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno ověřili své praktické dovednosti v oblasti záchrany člověka v ohrožení života.

Žáci kladenské zdravotnické školy zachraňovali zraněné (Foto: KL)

Soutěže se zúčastnilo celkem sedm družstev. Tvořili je žáci druhých ročníků kladenské zdravotnické školy. Jednotlivá družstva pak měla za úkol projít pět stanovišť, na kterých musela řešit různé modelové situace, během nichž měla správně ošetřit raněné figuranty. Ti byli dokonale namaskovaní a předváděli soutěžícím s velkou dávkou věrohodnosti krizové situace a různá zranění. Šlo například o krvácení, úrazy, otevřené zlomeniny, dušení, porod nebo o autonehodu s několika zraněnými účastníky.

Na výkony soutěžících dohlíželi zkušení pedagogové, starší žáci a členové kroužku první pomoci včetně jejího vedoucího Lukáše Lepiče, který vyzdvihl význam této akce zejména proto, že si zde žáci mohou v terénu vyzkoušet, jak se zachovat v případě ohrožení života a zvolit správný postup při záchraně lidských životů.

Na závěr vydařeného dopoledne byli všichni účastníci pochváleni Jitkou Svobodovou, zástupkyní ředitelky SZŠ a VOŠZ Kladno za aktivní přístup a tři nejlepší družstva byla odměněna pěknými cenami. Vítězné získalo navíc putovní pohár.


Autor: Václav Vondrovský


banbad