Sobota, 2. června 2018 12:39

Ve velkém útlumu dohrává divizi torzo hráčů SK Kladno. Tentokráte tým nestačil na Stadionu Františka Kloze na zkušený tým, Baníku Souš, a zcela zaslouženě prohrál 0:2.

SK Kladno – Baník Souš 0:2 (0 :0)

V horkém počasí začala obě mužstva opatrně. Souš proti hodně slepené domácí sestavě se snažila dostat přízemní kombinací k ohrožení Tesařovy svatyně. Blízko k otevření skóre byl již po deseti minutách hry Kalina, který vystihl slabou rozehrávku brankáře Ungera, ale jeho lob z 35m skončil těsně nad břevnem. Mužstvo z předměstí Mostu mělo zajímavou situaci, když Dolejší zahrával trestný kop ze 22m. Jeho pokus k tyči však kladenský gólman vyrazil. Po půl hodině hry zazdil obrovskou příležitost P. Hlaváček, když po průniku Štefka na něho zírala prázdná branka! Jeho dorážka však mířila mimo tyče.  V závěru poločasu se Kladno dostalo k několika rohovým kopům. Z největší šance však mířil Suchý hlavou těsně vedle.

Hned po návratu do kabin šli hosté do vedení. Zkušený Zápotocký zpracoval přihrávku P. Hlaváčka a ranou na zadní tyč nedal Tesařovi šanci. Vzápětí mohl střelec úvodního gólu přidat druhou branku, ale Tesař jeho ránu vyrazil nohama. Trenér Pejša reagoval vysunutím Hanzlíka na hrot. Ovšem o pár minut později přišel rychlý kontr Souše a Štefko přidal druhý gól. Na hřiště přišla hned trojice střídajících Středočechů, ovšem zkušený hostující celek dál v utkání dominoval.  Kalina vyzkoušel pozornost Ungera z trestného kopu, ale ten jeho padáček vyrazil zpod břevna.  V poslední minutě zahrávalo Kladno nepřímý volný kop. Po rozehrávce Kalina nastřelil tyč a tvrdou dorážku Richtera fantasticky vyrazil třiačtyřicetiletý Unger.

„Souš se představila jako zkušený fotbalový celek. My jsme bohužel nejméně nebezpečné mužstvo směrem dopředu. Chybí nám kvalita, navíc „vyrábíme“ naivní chyby, nebere si servítky trenér Jan Pejša. „ Je jasně vidět, že tým potřebuje výrazně posílit, jinak nejsme konkurence schopní. Navíc jsem rozladěn z přístupu některých hráčů. Měli by se nad s sebou zamyslet a říci si, jestli mají zájem hrát za Kladno!“

Branky:  48. Zápotocký, 57.  Štefko. Rozhodčí: Guntš – Starý, Opočenskýl.  ŽK:  Veselý, Suchý – S. Diváci:  154.

Kladno: Tesař – Veselý, Suchý, T. Procházka, Kalina – Bartoš, Hanzlík – Štoncner (66. Pechr), Borák, Šíma (66. Kárník) – Kafka (66. Richter)