Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Ve Slaném budou mít Muzejní noc v pátek 1. června

Čtvrtek, 31. Květen 2018 08:00

Ve Slaném se letošní Muzejní noc je spojena s oslavou 360. výročí založení slánského gymnázia. Vlastivědné muzeum odhalí návštěvníkům své zákulisí. 

Ve Slaném budou mít Muzejní noc v pátek 1. června (Foto: KL)

1. června v 16 hodin se pro návštěvníky muzea zdarma otevřou stálé expozice, výstavy a zákulisí. Nově otevřena bude obnovená expozice věnována rodu Martiniců. Jedním z nově vystavených předmětů je martinický rodokmen, který byl nedávno nalezen ve Slaném a restaurován.

V 16:30 vystoupí v kapli Zasnoubení Panny Marie pěvecký sbor studentů gymnázia ACHACH, v 17 hodin bude zahájena v malé galerii výstava studentů gymnázia. V městském kině se jako doprovodný program budou promítat dobové snímky Slaného. V rámci Muzejní noci se v 18 hodin v atriu muzea otevře výstava sochaře Kryštofa Kaplana. Je částí konceptu nových dočasně umístěných uměleckých instalací jeho děl ve Slaném.

V zahradě kina se uskuteční ve 21 hodin koncert renesanční hudby Octopus Pragensis, kde je připraveno i stylové občerstvení. Muzejní noc zakončí ve 21:45 světelná show v zahradě kina.

Po celou dobu noci jsou pro děti připraveny zábavné úkoly, zajištěno občerstvení a otevřen fotokoutek.

Autor: Markéta Růtová