Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Skoro čtvrtina občanů Buštěhradu je v exekuci, město problém řeší

Čtvrtek, 31. Květen 2018 07:10

Podle mapy exekucí je přes 23 procent obyvatel Buštěhradu v exekuci. Jedná se o celorepublikový problém, který dopadá zvláště na matky samoživitelky nebo ženy v důchodu. Město hledá způsob, jak problém svých občanů řešit.

Skoro čtvrtina občanů Buštěhradu je v exekuci, město problém řeší (Ilustrační foto: KL)

Buštěhrad řeší problém s pomocí Otevřené společnosti a Fóra 50%. V celé České republice je v exekuci přibližně 863 tisíc lidí. Příčinou je především špatná legislativa minulých dvou desetiletí, který umožnila byznys s exekucemi. Tyto nedostatky se nyní zákonodárcům daří napravovat jen velmi pomalu. Bez řádné úpravy legislativy se většina postižených prakticky nemá šanci do konce života z dluhů vymanit.

Město Buštěhrad na téma dluhy a exekuce uspořádalo veřejné setkání, kterého se zúčastnil například expert na danou problematiku Radek Hábl a další zástupci uvedených dvou společností.

„Otevřená společnost městu rovněž pomohla vytvořit anonymní dotazník, pomocí kterého se snad podaří získat více informací o občanech postižených tímto problémem, i o vnímání problému veřejností. Buštěhrad následně nabídne ve spolupráci s organizací Člověk v tísni terénní službu a dluhové poradenství,“ popsala první kroky řešení problému starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.

Autor: (jk)