HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Jindřich Lidický: Výhoda či nevýhoda, že znám hráče? Vše ukáží výsledky!

Čtvrtek, 31. Květen 2018 08:20

Sluníčko pálí o sto šest, většina lidí se uchyluje do stínu, restauračních předzahrádek či k vodě, ale hokejisté Kladna se již pilně připravují na novou sezónu. Jedním ze dvou hlavních trenérů je Jindřich Lidický, který se k mužstvu vrací se svým někdejším parťákem Davidem Čermákem, ten zároveň vykonává funkci sportovního manažera.

Jindřich Lidický (Foto: KL)

Již před baráží se „prosáklo“ kladenskými sportovními kruhy, že novými trenéry bude dvojice David Čermák – Jan Krégl. Ale těsně před zahájením přípravy bylo zveřejněno i vaše jméno. Bylo to pro vás velké překvapení?

Ano, byl to pro mě šok, vůbec jsme to nečekal!

Prozraďte, jak se vaše jmenování „upeklo“?

Jarda Jágr mě zavolal k sobě a řekl mi, že předchozí trenéři skončili, a byl by rád, kdybych mužstvo převzal. Moc možností na výběr nebylo.

Jaké je to vrátit se do mužstva, kde jste před dvěma lety skončil, a již jste nepředpokládal, že se vrátíte do stejných vod?

Není to jednoduché. Tehdy se nám v základní části poměrně dařilo. Potom však přišel krach ve čtvrtfinále s Ústí nad Labem. Uvidíme, jak to bude letos. Začínáme opět od nuly.

Nakousnul jste situaci před dvěma roky. Tehdy jste suverénně vyhráli základní část WSM ligy, ale ve čtvrtfinále jste padli s relativně nejslabším soupeřem. V Ústí tehdy hrála řada Kladeňáků, včetně trenéra. Promítá se vám v hlavě tento neúspěch a znáte příčiny?

Příčin bylo více a z hlavy to už nikdy nevytlačím. Ústí podalo tehdy v sérii nadprůměrné výkony i díky tomu, že zde bylo pět bývalých hráčů Kladna. Naší chybou bylo, že jsme jim umožnili hrát a nezachovali jsme se jako třeba o rok později Karlovy Vary, které zakázaly hrát hráčům hostujícím v Jihlavě. Ale byly tam i další věci, o kterých nechci mluvit, protože to je už za námi.

Přišel jste k mužstvu, kde již bylo podepsáno devatenáct hráčů a skladbu kádru jste již nemohl ovlivnit. Je to hodně složité?

Mužstvo dávali dohromady Jarda Jágr s Davidem Čermákem. Drtivou většinu hráčů, až na tři, jsem dobře znal, takže v tom problém nebyl. Kostru tvoří hráči z loňského roku a disponujeme mladým celkem. Víme, kde chceme mužstvo posílit, a na případných nových oporách se již podílím.

Podívejme se na současné složení kádru. Polovina jsou zkušenější hráči, kteří nastupovali již loni, druhá půlka jsou talentovaní borci spíše s příslibem do budoucna. Jistě cítíte, že pokud chcete být konkurence schopní týmům ze špice WSM ligy, je nutné přivést výrazné posily. Je to tak?

Uvidíme, jak se podaří tým v průběhu července nebo srpna posílit. Je zatím předčasné říkat, jak budeme silní. Nicméně se domnívám, že většina mužstev svoje kádry omladí. Jiné cesty není.

Vím, že neprozradíte případná jména posil, ale jistě máte představu, jaké typy a posty hráčů potřebujete. Počítáte spíše s hráči ze zahraničí, nebo Tipsport extraligy či WSM ligy?

Na určité posty hledáme konkrétní hráče, které bychom rádi využili třeba při přesilovkách apod. Neupíráme se jen do zahraničí. Pokud si vyhlédneme českého hráče a domluvíme se s ním, budeme ho preferovat. Ale znovu opakuji, je zatím předčasné o tom mluvit.

Během hrubé přípravy vyjíždíte často na led. Co si od toho slibujete?

Od hráčů chceme především zdokonalení herních individuálních schopností. Orientujeme se na práci s hokejkou a pukem, zlepšení obratnosti apod. V ČEZ stadionu se potom soustřeďujeme hlavně na střelbu a její zlepšení. Každý hráč střílí určité penzum ran.

Tzv. suchá příprava bude trvat ještě skoro měsíc. Jaké množství práce chcete ještě absolvovat?

Co nejvyšší. Chceme, aby hráči byli po fyzické stránce co nejlépe připraveni. Absolvujeme dílčí testy. Hráči jsou na sporttestech, tedy stále pod kontrolou. Mohu s potěšením říci, že všichni makají na sto procent.

Poslední dotaz. Je větší výhodou pro vás nebo pro hráče, že se velmi dobře znáte?

Hráče jsem již měl v dorostu, juniorech nebo před dvěma lety v áčku. Znají mě, s nikým jsem neměl problém. Kdo si to zaslouží, bude hrát. A jestli je znalost hráčů výhoda či nevýhoda? Vše ukáží výsledky! Když se bude dařit, budou všichni kvitovat, že je to výhoda, v opačném případě se zase bude říkat, že to byla nevýhoda.

Autor: (rc) 1. zprávy

  Poldovku čeká čtvrtá dražba, tentokrát za přísnějších podmínek

 2. krimi

  Policii zaměstnaly drobné krádeže, jedné se dopustila teprve desetiletá dívka

 3. pozvánka

  Skupina J.A.R. míří do Kladna v rámci Eskalace dobra tour 2018

 4. zprávy

  Kauza parkovacího domu ve Slaném se vrací před kladenský soud

 5. zprávy

  V pondělí začne první etapa rekonstrukce ulice Milady Horákové

 6. krimi

  Opilec v Kladně vyhrožoval zbitím hostů restaurace, skončil za mřížemi

 7. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 8. sport

  Kladeňáci zvládli penalty a vezou z Meteoru dva body

 9. zprávy

  V Kladně vyřídí operátoři záchranky až 1500 hovorů denně

 10. zprávy

  Sedmileté Amálce z Doks přispívá na rehabilitační pobyty Dobrý anděl

 11. sport

  Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

 12. sport

  Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

 13. foto

  FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

 14. zprávy

  Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

 15. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 16. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 17. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 18. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 19. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 20. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky