Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Slánští bojovníci přivezli z mistrovství Evropy cenné kovy

Čtvrtek, 24. Květen 2018 07:30

Několikanásobný mistr České republiky v čínském boxu a kickboxu Mario Jarkas postavil tým snů a vyrazil s ním na mistrovství Evropy, které se konalo v Rusku. Sliboval, že jeho svěřenci budou Českou republiku reprezentovat, jak to jen nejlépe půjde, a převezou medaile. Svůj slib splnili. Domů přivezli dvě bronzové a jedno stříbrné umístnění. 

Slánští bojovníci přivezli z mistrovství Evropy cenné kovy (Foto: Archiv Maria Jarkase)

Mužské pokolení si z Moskvy přivezlo po třech letech cenné trofeje. Fighteři se doslova probojovali pyramidou. Při dlouhé a náročné cestě vzhůru se potkávali s nejlepšími bojovníky. Výsledkem jejich snažení jsou dvě bronzové a jedna stříbrná medaile. 

„Všem čtyřem klukům, kteří reprezentovali Českou republiku, děkuji za jejich přístup. Své role se zhostili opravdu zodpovědně a v jednotlivých zápasech makali naplno. Jsem na ně poprávu hrdý. Mé díky také patří předsedovi svazu Stanislavu Fraibišovi. Skvělou práci odvedl i mezinárodní rozhodčí Vladimír Sanda. Byl to úžasný pocit, když jsme věděli, že nás na dálku podporují nejenom naši fanoušci, ale také lidé, kteří nemají s bojovým uměním nic společného,“ uvedl s nadšením pro Kladenské listy Mario Jarkas.

„Bylo moc fajn reprezentovat město Slaný a celou republiku. Dal jsem si za cíl přivést domů zlato, ale bohužel musím uznat, že můj semifinálový soupeř z Turecka byl lepší. Na druhou stranu i bronz mě potěšil,“ zhodnotil svůj výkon na mistrovství Evropy Slaňák Filip Roubíček.

„Již se mi podařilo vyhrát Evropský pohár v čínském boxu a Národní pohár v kickboxu. Na Evropu jsem jel se stejným úmysle. Ve finále mě však zastavil Rus a musel jsem se tedy spokojit se stříbrnou plackou,“ řekl další slánský bojovník Tobiáš Vitoch.

„Já jsem měl ve čtvrtfinále Chorvata, kterého jsem porazil technickým knokautem. Další den jsem dostal strašné KO od budoucího mistra Evropy, tak je z toho nakonec bronz. V Rusku jsem zažil těžké chvilky, ale reprezentovat Českou republiku byla pro mě obrovská čest a nedocenitelná zkušenost,“ vzkázal do redakce Listů Kamil Káninský.

„Bohužel nešlo vše podle plánu a prohrál jsem těsně na body nad zkušeným Španělem. O to víc mě mrzí, že to byl soupeř, na kterého jsem měl, ale můžu si za to sám. Nervozita a strach, že udělám chybu, byla znát v prvním kole, kde byl můj protivník o něco aktivnější. Jediný, na koho můžu být naštvaný, jsem já sám. Soustředil jsem se až moc na hody a Španěl dobře četl, příště musím být aktivnější a rozjet to hned na začátku. Poté, co mě ve čtvrtfinále Španěl vyřadil, jsem ho okamžitě vyzval na odvetu v profesionálním zápase sandy. Pokud ji přijme, bude se toto utkání konat ve Slaném při tradičním galavečeru TCB Fight Night 4. Velké díky za vše patří Mariu Jarkasovi,“ uvedl Jakub Dohnal.

Autor: (red)