Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Foto: Středověký den na hradě Okoři zakončila bitva

Středa, 16. Květen 2018 07:50

V sobotu 12. května se na okořské zřícenině konal již 22. ročník Středověkého dne. Lidé se tak pomyslně mohli vrátit do dob rytířů, princezen, králů a kejklířů. Celou akci pro čtenáře Kladenských listu na svůj fotoaparát zaznamenala Jitka Krňanská.

Středověký den na hradě Okoři zakončila bitva (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Na hradě Okoři v sobotu cinkaly rytířské zbroje a vražedné meče se střetávaly v nelítostném boji. Jednalo se o ukázky soubojů rytířů o čest i o sličné dámy. 22. ročník Středověkého dne nabídl návštěvníkům celodenní program v podobě ukázek bojového umění v podání skupiny Arnis, tanců a různých workshopů.

K vidění bylo středověké živé divadlo. Návštěvníci měli možnost se zaposlouchat do tónů živé hudby, koupit si suvenýr na tradičním tržišti, kde se konaly i ukázky řemesel. Poprvé byli k vidění po celý den i čerti Krampus pro zlobivé i hodné děti a k vyzkoušení byla přístupná rovněž mučírna ve zdejším sklepení.

Na závěr celého dne se konala velká bitva všech zúčastněných skupin šermířů a bojovníků. Středověký den se vydařil díky krásnému počasí, které letos opravdu přálo.


Autor: Karolína Jindrová