Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Muzejní noc zažijete na Mayrau i Sládečkově muzeu

Středa, 16. Květen 2018 07:00

Fenomén muzejních nocí se v celé republice setkává s nevšedním zájmem široké veřejnosti. K letošnímu 14. ročníku se opět připojí také Kladno. Zajímavý program nabídnou Sládečkovo vlastivědné muzeum a Hornický skanzen Mayrau. Kladenská muzejní noc se uskuteční v sobotu 19. května.

Muzejní noc zažijete na Mayrau i Sládečkově muzeu (Ilustrační foto: Mayrau)

Ve Sládečkově vlastivědném muzeum bude program probíhat od 15 hodin a je určen převážně rodinám s dětmi. Můžete si vyzkoušet ty nejlepší akce a workshopy, například malování jeskynních maleb, opékání „hadů“, mletí obilí a psaní do voskových destiček, malování vitráží, psaní husím brkem, drátkování, střílení prakem a další. V muzeu se bude také slavit 10 let od otevření budovy v Huťské ulici a na správné oslavě nemůže chybět narozeninový dort a hudba. V 18 hodin vystoupí studentská popová kapela z Gymnázia Kladno.

Stopy minulosti, tak zní podtitul programu v Hornickém skanzenu Mayrau, který začne v 18 hodin a potrvá do 23 hodin. V autentickém prostředí si užijete komentované interaktivní prohlídky, které doplní laserová projekce a zvukové i vizuální instalace. Ty vám umožní vrátit se do historie Mayrovky. K dotvoření celkové atmosféry můžete ochutnat něco málo z havířských pochoutek.

Autor: Lucie Cirkva Chocholová