Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Studenti z Norimberka navštívili kladenskou zdrávku

Úterý, 15. Květen 2018 07:30

Šest studentů z německé střední školy LOTHAR-VON-FABER SCHULE z Norimberka navštívili Kladno v rámci výměnného studijního pobytu, který je součástí projektu TANDEM za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Studenti z Norimberka navštívili kladenskou zdrávku (Foto: Václav Vondrovský)

Během dvou květnových týdnů získávají zkušenosti v různých sociálních a zdravotních zařízeních v Kladně a okolí – například v centru Zahrada, v Domově seniorů v Novém Strašecí nebo v Dětském centru v Rozdělově.

V neposlední řadě si v rámci praxe vyzkoušeli také dovednosti v oblasti ovládání zásad první pomoci. Tyto zkušenosti získávali v prostorách Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno, kde se spolu s tamními žáky snažili zvládnout modelové situace, během kterých měli ošetřit zraněné osoby. Šlo například o popáleniny, oživování člověka v bezvědomí, při autonehodě a podobně. Němečtí studenti pak těm českým například předvedli i modelovou situaci, jak se zachovají v případě, když potkají rodící ženu.

Obě skupiny žáků získaly pod vedením odborníků a vyučujících dovednosti v oblasti poskytování první pomoci a obohatily si tak praktickou podobu znalostí, které mohou upotřebit i běžném životě.

Prováděné aktivity se líbily všem zúčastněným a žáci kladenské Střední zdravotnické školy se mohou těšit na obdobný studijní pobyt v Norimberku, který se uskuteční v červnu 2018.

Autor: Václav Vondrovský