Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Poslední šance získat tepelné čerpadlo vzduch/voda levněji díky kotlíkové dotaci

Úterý, 15. Květen 2018 07:10

Alternativní zdroje vytápění se těší stále větší oblibě. Může za to jednak touha po energeticky i ekologicky šetrném bydlení, ale také vysoké úspory spojené s vytápěním a ohřevem teplé užitkové vody a návratnost celé investice. Tepelná čerpadla jsou přesně takovým zdrojem tepelné energie, kterou lze jednoduše napojit i na stávající otopnou soustavu a využít ji zároveň i pro ohřev vody.


Komerční sdělení


Poslední šance získat tepelné čerpadlo vzduch/voda levněji díky kotlíkové dotaci (Ilustrační foto: Tenaur)

Kotlíkové dotace pro Středočeský kraj jsou stále otevřeny

Čas rychle běží a vy máte poslední šanci čerpat na pořízení tepelného čerpadla státní příspěvek z dotačního fondu kotlíkové dotace pro Středočeský kraj. Žádaná částka již sice teoreticky dovršuje částku určenou k přerozdělení, ale žádosti Středočeský kraj přestane přijímat až 29. června 2018. Protože až 15 % žadatelů možnost nakonec nevyužije, máte stále šanci na kladné vyřízení. Žádost je nutné správně vyplnit a přiložit k ní i veškeré povinné přílohy, jinak nebude moct být akceptována. Pomoci by vám měla vaše realizační firma, které jste se rozhodli celou instalaci svěřit. Společnost Tenaur svým zákazníkům takový servis nabízí a s žádostí i ostatními formalitami kolem dotací vám její pracovníci ochotně pomohou.

Pro získání kotlíkové dotace již nemusíte spolu s výměnou spotřebiče realizovat i další mikro-opatření a čerpat je můžete i zpětně, i na již hotovu realizaci. Stále však platí, že nový spotřebič musí splňovat podmínky pro ekodesign a nahradit by měl starý kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním (energetická třída 1 a 2).

Jaký typ tepelného čerpadla volit? Tepelné čerpadlo vzduch / voda nebo země / voda?

Odpověď je jasná. V jasné převaze jsou právě tepelná čerpadla vzduch / voda. Pojďme si říct, proč tomu tak je.

Tepelná čerpadla, která získávají z vnějšího prostředí tepelnou energii na principu vzduch / voda, jsou nejčastěji realizovaná zařízení v našich klimatických podmínkách, tedy mimo dlouhodobě chladné oblasti. Výkon takového čerpadla je totiž přímo závislý na vnější teplotě vzduchu. V nestabilním mírném klimatickém pásu je vhodné tento typ tepelného čerpadla doplnit i o záložní zdroj vytápění. Kombinace vzduch / voda láká také díky nižším pořizovacím nákladům zařízení, od kterých lze odečíst i uspořenou částku, která je po instalaci, zvláště ve spojení s dalšími opatřeními (zateplení fasády, výměna oken …), značná. Společnost Tenaur nabízí kompletní dodávku tepelných čerpadel včetně instalace se zárukou 5 let. Součástí je také záruční a pozáruční servis a kromě tepelného čerpadla vzduch / voda v jejich sortimentu najdete i ostatní typy tepelných čerpadel.

Autor: Jana Apolínová