Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Slánští bojovníci přiletěli do Moskvy, chtějí zvítězit na mistrovství Evropy

Úterý, 15. Květen 2018 08:00

Mario Jarkas je několikanásobným mistrem České republiky v čínském boxu a kickboxu. Byl také vyhlášen sportovcem roku 2015. A právě on stojí za tím, že jeho svěřenci jsou právě teď v Moskvě a chystají se na nelítostné boje v pyramidě, na konci kterých bude stát jen jeden vítěz.

Slánští bojovníci přiletěli do Moskvy, chtějí zvítězit na mistrovství Evropy (Foto: Mario Jarkas)

Mistrovství Evropy v čínském boxu se koná v Rusku ve dnech od 14. do 21. května. Reprezentovat Českou republiku na něj vyrazili pod vedením Maria Jarkase čtyři borci. Ti se v systému zvaném pyramida utkají s přední evropskou špičkou bojovníků. Cíl je jediný. Postoupit až na vrchol a přivézt domů medaile.

„Za poslední tři roky se žádnému mužskému bojovníkovi medaile z mistrovství Evropy v čínském boxu nepodařilo získat. My uděláme vše pro to, abychom tuto smutnou bilanci změnili,“ prozradil Kladenským listům trenér Mario Jarkas.

„Do Moskvy jsem si vzal opravdu kvalitní bojovníky. Za juniory budou Českou republiku reprezentovat Filip Roubíček, a to ve váhové kategorii od -75 kilo. Druhým fighterem je Tobiáš Vitoch, nastoupí do ve váze do 60 kilogramů. V dospělých budou české barvy hájit Kamil Kaninský ve váze od -65 kilo a Jakub Dohnal do -70 kilogramů,“ vzkazuje z Moskvy Mario Jarkas.

Fighteři se na tuto velkolepou sportovní senzaci připravovali půl roku, z toho poslední dva měsíce extrémně intenzivně. V Rusku zažijí ale i jiné věci než lité boje, navštíví třeba českou ambasádu. O tom to, jak se jim na „Evropě“ vedlo, budou Kladenské listy informovat hned po jejich příjezdu do vlasti.

Autor: (red)