Sobota, 5. května 2018 12:53

Očekávaný zápas mezi fotbalisty SK Kladno a Sokola Hostouň přinesl zajímavou podívanou „okořeněnou“ šesti góly. Z výhry se zaslouženě radovali hosté, kteří vyhráli 2:4.

SK Kladno – Sokol Hostouň  2 : 4  (0:1)

V nádherném slunečním počasí jako první vyzkoušel pozornost Tesaře exkladenský Marek ranou ze dvaceti pěti metrů. Potom se předvedl i Bělorus Pararocha. Jeho nepříjemný pokus vyrazil kladenský gólman na roh. Z následující standardní situace šla Hostouň do vedení. Ve velkém vápně zůstal neobsazený Charvát, který poslal míč křížní ranou do branky. Patarocha byl i u následující nebezpečné akce. Přesnou nahrávkou našel před kladenskou brankou Hájka, který trestuhodně nabídnutou velkou příležitost zahodil.  Modrobílé Kladno se nemohlo dostat do tempa. V polovině úvodního poločasu se hra vyrovnala, ale hrálo se většinou ve středu hřiště. Kladnu chyběla především přesná finální nahrávka. Před poločasem se dostal k ráně ze dvaceti metrů Charvát a jeho pokus prosvištěl vedle levé šibenice.

Po změně stran se čekal nápor domácích, který však dlouho nepřicházel. Přesně po hodině hry přišla chybná rozehrávka kladenských hráčů ve středu pole. Rychlý protiútok Kulhavého, jenž přihrál před branku, kde Hájek skluzem zvýšil na rozdíl dvou gólů. Trenér Pejša reagoval nasazením čerstvých hráčů Kroutila a Růžičky. Místo snížení přišla dvacet minut před koncem definitivní pojistka. Hájek dostal znovu hodně prostoru a ranou na zadní tyč z hranice velkého trestného území rozvlnil síť za Tesařovými zády potřetí. Hosté si zkušeně velký náskok pohlídali. Jiskřička naděje pro Kladno vzplanula jedenáct minut před koncem, kdy Šíma prakticky z první přímé střely Kladna skóroval. Ta brzy ovšem zhasla, kdy z rychlého brejku se prosadil Kabele. Kosmetickou úpravu výsledku ještě docílil těsně před koncem, Hanzlík.

Zdeněk Hašek (Hostouň):  Byla to z naší strany zasloužená výhra. Měli jsme lepší pohyb. Věděli jsme, že si musíme dávat pozor na brejky a standardní situace, což se nám podařilo. Jsem rád za prezentaci, kterou jsme na velkém hřišti předvedli. Prokázalo se, že trénujeme ve velkém počtu a v kvalitním objemu. Pochopitelně nám hodně pomohl rychlý gól.

Jan Pejša (Kladno): Po solidní pětiminutovce jsme úplně vypadli ze hry. Opět jsme dostávali góly jako přes kopírák, podobně jako před týdnem v Českém Brodu. Z triviálních chyb jsme prohrávali 0:3, sice jsme ještě snížili a hned vzápětí jsme dostali další branku.  Neumím si vysvětlit, proč jsme soupeře nedostupovali, všechno jsme dělali tak na půl. Hostouň vyhrála po zásluze.

Branky: 79. Šíma, 87. Hanzlík – 9. Charvát, 59. Hájek, 70. Hájek, 84. Kabele. Rozhodčí: Šťastný – Hanousek, Řeháček.  ŽK:  Čížek – Vašák. Diváci:  625.

Kladno: Tesař – Borák, Suchý (64. Růžička), T. Procházka, Kalina – Bartoš, Hanzlík– Čížek (71. Štoncner), Tóth (55. Kroutil), Šíma – Kafka (85. Pechr)

Hostouň:  Kudrna – Vašák, Trapp, Dunderovič (45.  Hanuščík), Charvát – Patarocha (85. Kolmistr), Marek, Kulhavý (88. Linc), Kabele – Gajecký (81. Motlík) – Hájek (88. Věchtík)