Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Noc Válečníků Okoř se šťávou Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Na kladenské volejbalisty opět zbylo nepopulární stříbro

Čtvrtek, 26. Duben 2018 21:12

Kladenští fanoušci věřili, že Kladno volejbal cz ještě nepříznivě finálovou sérii zvrátí a ČEZ Karlovarsko v domácím prostředí porazí. I potřetí se hrál pětisetový zápas, ale znovu se radovali hosté z výhry 3:2. Svěřenci kouče Milana Fortuníka tak po loňské porážce ve finále ani letos na vysněnou trofej nedosáhli.

Ilustrační foto: KL

Kladno volejbal cz – ČEZ Karlovarsko  2:3  (21,- 20, 22,- 20, -12)

Před kladenským celkem byl těžký úkol. Pokud ještě chtěli Kladeňáci myslet na titul mistra ČR, všichni věděli, že musí zvítězit. Bohužel zranění stále nepustilo na palubovku Davida Konečného, a tak tým nastoupil na stejných postech jako v Karlových Varech. Na místo univerzála se posunul Šulista a jeho post smečaře zaujal Victor Bouza. První dějství vyšlo domácím na jedničku. Zásluhou servisů Zajíčka se Středočeši dostali do vedení 6:2 a náskok tří až pěti bodů udrželi až do konce. Dařilo se jak na podání, tak v útoku i na blocích.

Ve druhé sadě se karta obrátila. Karlovarsko zásluhou Zmrhala se dostalo do vedení 8:4 a náskok tří, čtyř bodů si udržovalo až do samého závěru. Kladno se sice třikrát dostalo na „dostřel“ dvou míčů, naposledy na 18:20, ale potom přišly chyby Kladna na síti, čehož zkušený celek dokázal využít.

Třetí pokračování přineslo po vyrovnaném začátku vedení hostů 8:6, ale v polovině dějství se Kladeňáci zmátořili a do druhého technického času již šli s náskokem tří bodů. Když Sobotka esem zvýšil na 20:15, zdálo se rozhodnuto. Ale potom přišel na podání nejlepší hráč minulého zápasu, hostující Rejlek a rázem byl stav 23:22. Svěřenci trenéra Fortuníka povzbuzováni vyprodanou halou však nepřipustili drama.

Bitva o každý míč, to byl čtvrtý set. Rozhodující fáze se odehrála těsně před druhým timem, kdy zkušený Hudeček získal pro svůj celek dvoubodový náskok. To se odrazilo ve větším klidu Západočechů. Domácí sráželi zbytečné technické chyby, takže koncovku zvládli hosté v pohodě.

Zmíněnou pohodu si Karlovarsko vzalo i do rozhodující zkrácené hry. Dostalo se hned do vedení, v prvním oddechovém času vedlo 5:8. Když Kladno hned následující chybou „poslalo“ Karlovarsko do čtyřbodového náskoku, bylo jasné, že jen těžko si nechají nejen set, ale i celý zápas a nakonec i finálovou sérii vzít. Za stavu 8:13 ještě kladenský tým nesmírnou bojovností snížil na 11:13, ale více jim již hráči z Karlových Varů nedovolili a po smeči Hýského do autu se mohli radovat ze zisku titulu mistra České republiky.


Ondřej Hudeček (kapitán Karlovarska): Utkání rozhodla naše vnitřní síla. Osobně pro mě je to nádherné, že mám titul potom, co jsem se vrátil do Česka.  Do tie – breaku jsme šli s vědomím, že Kladno zdoláme.

Adam Zajíček (kapitán Kladna):  Nehovoří se mně dobře, zklamání je stejně velké jako loni, kdy jsme také nedosáhli na titul. Karlovarsko zvládlo zkrácené hry lépe hlavou.  Celou sérii možná rozhodl fakt, že jsme hráli bez univerzála.

Ondřej Hudeček (kapitán Karlovarska): Utkání rozhodla naše vnitřní síla. Osobně pro mě je to nádherné, že mám titul potom, co jsem se vrátil do Česka.  Do tie – breaku jsme šli s vědomím, že Kladno zdoláme.

Adam Zajíček (kapitán Kladna):  Nehovoří se mně dobře, zklamání je stejně velké jako loni, kdy jsme také nedosáhli na titul. Karlovarsko zvládlo zkrácené hry lépe hlavou.  Celou sérii možná rozhodl fakt, že jsme hráli bez univerzála.


Sestava: West, Bouza, Sobotka, Hýský, Zajíček, Šulista – Moník, střídali: Blažek, Trojan. Rozhodčí: Rychlík – Činátl. Diváků: 1200. Zápas trval 132 minut.

Konečný stav série:  0:3

Autor: (rc)
 1. zprávy

  Stojany na zastávkách veřejné dopravy čeká postupná modernizace a sjednocení vzhledu

 2. sport

  Jak bude AC Tepo Kladno nastupovat?

 3. video

  HZS Středočeského kraje ve svém videu upozorňuje na průjezdnost komunikací

 4. zprávy

  Znát hodnoty krevního tlaku se ale vyplatí, sdělí vám je v kladenské nemocnici

 5. foto

  FOTO: Kladenští fotbalisté nestačili na vedoucí Velvary

 6. krimi

  V noci na pátek byl fyzicky napaden strážník kladenské městské policie

 7. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Honzy Holého

 8. pozvánka

  Kladenské divadélko zve v neděli na premiéru nové pohádky

 9. krimi

  Pomozte při pátrání po nezletilé pohřešované dívce

 10. video

  VIDEO: Kladenský Central našel LOVKYNI TRENDŮ

 11. krimi

  Při nákupu na internetu buďte obzvlášť obezřetní, opakují policisté

 12. zprávy

  Kladenská nemocnice má akreditované centrum pro pacienty s cévní mozkovou příhodou

 13. rozhovor

  Jiří Klesnil: Když získáme čtrnáct medailí, budu spokojen!

 14. krimi

  Kuriózní vloupání v Luníkově: Zloděj si z garáže odnesl pouze karton mléka

 15. pozvánka

  Kam na víkendové fotbálky na Kladensku

 16. zprávy

  Auto Velvex ve Slaném je zárukou kvality v prodeji ověřených vozů

 17. pozvánka

  Kam o víkendu? Zkuste Májovou veselici v Zákolanech

 18. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Filipa Barcala

 19. pozvánka

  V kladenské nemocnici bude Světový den boje proti mozkové mrtvici a hypertenzi

 20. rozhovor

  Drahomír Kadlec: Týmu chyběl zápal do hry a patřičný hlad!