• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Marek Tóth s Davidem Čížkem vystřelili Kladnu tři veledůležité body

Sobota, 21. dubna 2018 12:51

Těžkou sérii začali fotbalisté SK Kladno výborně. Na horké půdě FK Neratovice – Byškovice dokázali zvítězit 0:2 a stále tak nadále se pohybují v popředí tabulky.

Ilustrační foto: KL

FK Neratovice – Byškovice  – SK Kladno   0 : 2  (0 : 1)

Ve velmi horkém počasí nastoupil v základní sestavě hostů Tóth, který nahradil v minulém kole zraněného Šímu. První pětačtyřicetiminutovka se hrála oboustranně opatrně, oba celky především mysleli na důslednou obranu.  Útoky většinou narážely na nepřesnou finální nahrávku nebo na dobře připraveného soupeře. První střelecký pokus zaznamenal T. Procházka, který po dvaceti minutách hry vyzkoušel z poloviny hřiště pozornost brankáře Malíka, který byl hodně vysunutý před vlastní brankou, ale domácí gólman se nenechal překvapit. Úvodní branka přišla po půlhodině hry. Přetažený centr do velkého vápna si dobře zpracoval neratovickou obranou zapomenutý Tóth a ranou na zadní tyč otevřel skóre. Po dlouhodobém zranění se tak kladenský ofenzivní hráč trefil ve druhém utkání za sebou. O pět minut později musel odstoupit Veselý, který si obnovil zranění a místo něho přišel Borák. Neratovice v úvodní části ani jednou nezaměstnaly Tesaře, přestože měly k dispozici hned čtyři rohy.

Domácí zavelili po změně stran k velkému náporu. Možnost vyrovnat měl Kokoška, ale svůj trestný kop ze šestnácti metrů přestřelil. Vzápětí se pěkně uvolnil Tóth a jeho ránu musel Malík vyrážet. Po hodině hry Tesař zbytečně řečnil, „vyfasoval“ žlutou kartu a navíc neratovičtí hráči zahrávali nepřímý volný kop ve velkém vápnu. Naštěstí Kokoška hradbu těl neprostřelil. Domácí svůj tlak stupňovali, ale kladenská defenzíva po vedením T. Procházky pracovala na jedničku. V samotném závěru nakonec nedůslednost Neratovic potrestali Kladeňáci podruhé. Po rychlém brejku prostřelil v nastaveném čase domácího brankáře svým desátým gólem v sezóně Čížek.

„Samozřejmě jsme moc spokojeni. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, navíc po přečíslení jsme využili perfektně Tóthem nabídnutou šanci. Do druhého poločasu domácí prostřídali a dostali nás pod tlak,“ konstatuje kouč Jan Pejša. „ Naše defenzíva však pracovala perfektně, dokázali jsme eliminovat jejich útoky a nakonec vybojovat tři cenné body. Pokud se týká Marka Rotha jsem, samozřejmě rád, že po těžkém zranění se dostává do formy a navíc ve velkém vedru odehrál téměř celý zápas, i když toho měl plné zuby.“

Branky:  29.Tóth, 90. Čížek. Rozhodčí: Novotný – Vojtěch, Ježek,. ŽK: Vorasický, Novák –  Kafka, Čížek, Tesař. Diváci: 120

Kladno:  Tesař – Veselý (35. Borák), Suchý, T. Procházka, Kalina –  Bartoš, Hanzlík – Čížek, Kafka (90. Kárník), Tóth (86. Krsek) – Nesládek (77. Růžička)

1. zprávy

Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

2. sport

Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

3. krimi

Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra