Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Volejbalisté Kladna se role favorita finále nebojí

Úterý, 17. Duben 2018 07:10

Kladenský volejbalový fanoušek se po roce opět může těšit na boj hráčů Kladno volejbal cz o titul mistra České republiky. Protivníkem bude tým ČEZ Karlovarsko, který překvapivě v  semifinále vyřadil favorizovaný Jihostroj České Budějovice.

Volejbalisté Kladna se role favorita finále nebojí (Ilustrační foto: KL)

Kladenští hráči si v  semifinále poradili s  největším aspirantem na titul – Duklou Liberec v  poměru 3:1. „Celou sérii jsme byli lepší, hráli jsme kolektivně a věci, které jsme si před semifinále řekli, že mohly na Liberec platit, se osvědčily. Měli jsme i štěstíčko, dokázali zvrátit stavy, kdy jsme prohrávali a přesto nakonec vyhráli klíčové koncovky setů. Kdyby mi před sezónou někdo řekl, že vyřadíme Liberec, tak bych mu nevěřil,“ ohlíží se zpět trenér Milan Fortuník.

Jedním z  nejlepších hráčů semifinále byl určitě univerzál David Konečný, který naskočil do základní sestavy poté, co se zranil Marcel Gromadowski. Kladenský kouč lituje zranění polského univerzála, které mu neumožní nastoupit ve finále. „David určitě hrál velmi dobře a rozhodl čtvrtý zápas, ale nelze říci, že jeho příchodem se série vyhrála. Nejen jeho výkon, ale i ostatních hráčů přispělo k postupu do finále.“ Kladenský celek v  minulých dvou letech doplácel na úzký kádr, tentokráte však rozhodně bylo kam sáhnout. „Určitě příchody jak Davida Konečného, tak Victora Bouzy jsou pro mužstvo velkým přínosem,“ dodává Fortuník.

Soupeř, ČEZ Karlovarsko, se trenérovi Kladna líbil celou sezónu, i když procházel krizí, obsadil až čtvrtou pozici v  základní části. Ale svůj potenciál ukázal již v  Českém poháru, kde prohrál finálový souboj po lítém pětisetovém boji s  Libercem. Západočeši tvoří kompaktní, sehraný celek, který hraje rychle. Klíčovou postavou je určitě smečař Filip Rejlek a jeho kolegové na postu Marek Zmrhal a Ondřej Hudeček, kterým výborně nahrává Gregor Ropret. Nesmí se zapomenout ani na libera Davida Pfeffera.

Kladeňáci sice Karlovarsko v  základní části dvakrát porazili, pro Milana Fortuníka to však není nic podstatného. „Nehraje to řádnou roli. Teď je ČEZ týmem, který má patřičné sebevědomí, protože přešel v  play-off přes Brno i České Budějovice. Odborníci nás možná pasují za favorita, ale mně osobně to nevadí a nepřikládám tomu žádnou váhu. Jak dlouho se bude hrát finále, nedokáži ani odhadnout. Může skončit po třech, ale klidně až po pěti utkáních. Ale svým svěřencům věřím, že soupeře udoláme!“

Finále začne ve  středu 18. dubna ve  20:15 hodin v  Kladně a utkání bude přenášet i program ČT sport. Pokračuje se v  neděli 22. dubna od 17:00 v  Karlových Varech, potom se hraje opět v Kladně, a to ve čtvrtek 26. dubna od 18 hodin. V  případě, že nebude o mistru České republiky rozhodnuto, série se vrátí v pondělí 30. dubna do Karlových Varů, kde by se hrálo od 20:15 hodin v  přímém přenosu před kamerami ČT a případný rozhodující duel by se konal v  Kladně ve  čtvrtek 3. května od 18:10, rovněž živě na ČT sport.

Autor: (rc)