Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Muž našel na poli ruční granát ze druhé světové války

Úterý, 17. Duben 2018 07:40

V neděli odpoledne se pětačtyřicetiletý muž procházel po poli u obce Líský na Slánsku. Jeho pozornost upoutal předmět, který nápadně připomínal munici. Ukázalo se, že jde o granát  patrně pocházející z dob druhé světové války.  

Muž našel na poli ruční granát ze druhé světové války (Ilustrační foto: PČR)

O nálezu informoval policii, která po příjezdu zajistila okolí a vyrozuměla pyrotechnickou službu. Přivolaný specialista nález identifikoval jako ruční útočný granát RG 42 sovětské výroby. Na místě se postaral o jeho bezpečnou likvidaci.

„Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici, přerušte veškeré práce. S předmětem nijak nemanipulujte a nedotýkejte se ho. Ihned přivolejte Policii České republiky. Okolí nálezu zajistěte, aby se k předmětu nepřiblížila jiná osoba. Za žádných okolností se neobávejte nález munice oznámit. I kdyby přivolaný pyrotechnik na místě konstatoval, že se o munici nejedná, nebude vám nic vyčítat, ani nemusíte výjezd hlídky hradit. Je lepší, když policie věc prozkoumá preventivně, než aby došlo k výbuchu,“ vzkazuje prostřednictvím Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)