Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Soutěž Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • Balada pro banditu

Neděle, 15. Duben 2018 18:50

Pořádně dramatický byl souboj mezi Rytíři Kladno a Energií Karlovy Vary. Domácí se ujali vedení, ale hosté šestnáct vteřin před závěrečnou sirénou srovnali. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější Energetici, kteří proměnili dva nájezdy, zatímco z domácích nebyl úspěšný nikdo.

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary  1:2  p.  (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

V zápase prvních dvou celků extraligové baráže se dočkali první přesilové hry hosté, ale brankovou příležitost si nevytvořili. Na druhé straně Rytíři sehráli početní výhodu podstatně lépe, ale gólman Závorka se vyznamenal hned dvakrát po dorážkách Kubíka. Hokej nabral správné obrátky, akce se pravidelně střídaly a vzruch byl před oběma brankami. Ke konci úvodní části byli aktivnější Rytíři, ale jedinou slibnější šanci si vytvořil Kloz. Bohužel ani nadvakrát strážce karlovarské svatyně nepřekonal.

Druhé pokračování začalo hodně opatrně. Žádné mužstvo se nechtělo dopustit zbytečné chyby. Většinou se hra pohybovala ve středu hřiště, daleko od ohrožení branky. Gólmani si mohli v klidu vydychnout, výjimkou byla rána Svedlunda od modré čáry, která však pozorného Závorku nemohla překvapit. Další obránce Zelingr se protlačil až před brankáře hostů, ale chyběl mu klid v zakončení. Západočeši dali o sobě vědět zvláště při druhé hře pět proti čtyřem, kdy Cikánek zazářil po ráně Kverky a o chvíli později bravurně vyřešil velký závar před svojí brankou.

Třetí pokračování začalo přesilovkou Kladna, ale tentokrát nebyla vůbec nebezpečná. Středočeši se snažili v náznacích dostat do blízkosti Závorkovy svatyně, ale Karlovy Vary byly v defenzívě hodně pečlivé. Kladno mělo puk častěji ve své moci, ale chyběla přesná střela nebo finální nahrávka. Kladno nakonec jako první se přece jen dočkalo gólu. V době kdy za hostující brankou ležel karlovarský Plutnar, vypálil od modré čáry Štich a jeho pokus tečoval za Závorkova záda Redlich. Tři čtvrtě minuty před závěrečnou sirénou začala hrát Energie power – play. Šestnáct vteřin před koncem vystřelil obránce Krejčí a Beránek se štěstím vyrovnal.

Na řadu tak muselo přijít prodloužení. Půl minuty před koncem dostaly Karlovy Vary výhodu přesilovky, ale Cikánek náporu odolal. O zisku dvou bodů pro jeden z týmů tak rozhodly samostatné nájezdy. V nich získal dva body pro hosty exkladenský Skuhravý, který spolu s Balánem překonal Kopřivu, který nahradil v penaltovém rozstřelu Cikánka.

Pavel Patera (Kladno): Zápas se nám líbil. Kluci nechali na ledě všechno. Domnívám se, že remíza byla spravedlivá. V prodloužení žádné šance nebyly, penalty se nám nepovedly. Ale v úterý se hraje znovu a třeba bod, který jsme dnes získali, bude nakonec rozhodující. O nasazení Kopřivy do penalt jsme byli rozhodnuti již dříve.

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): Další nesmírně vyrovnané a těžké střetnutí. Čekali jsme urputného a organizovaného soupeře.  Rytíři byli lepší v první třetině, náš tým zase ve druhé a ve třetí byl poměr sil vyrovnaný. Jsem rád, že jsme neprohráli gólem, který jsme dostali, ale ještě jsme s dávkou štěstí vyrovnali. Nájezdy rozhodla výborná forma Závorky.

Branky: 55. Redlich (Štich) – 60. Beránek (Krejčí), rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:2, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci:  4526

Sestava:  Cikánek (65. Kopřiva) – Štich, Zelingr, Lenďák, Kehar, Repe, Svedlund, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Kloz, Kubík, Tůma – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad.