Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Ve Švermově si místní založili nelegální skládku, strážníci dohlédli na to, aby ji uklidili

Neděle, 15. Duben 2018 09:00

Mít dobrého souseda je k nezaplacení. A všímavost některých lidí má opravdu široký záběr. Jeden takovýto občan upozornil kladenské strážníky na nelegálně založenou skládku. Udal jim i přesný popis místa a původ odloženého materiálu.

Ve Švermově si místní založili nelegální skládku, strážníci dohlédli na to, aby ji uklidili (Foto: MP Kladno)

„Strážníci přijali oznámení o hromadě suti, která je překrytá větvemi za hřbitovem ve Švermově. Podle oznamovatele má suť pocházet z jednoho právě opravovaného domu v lokalitě Malá Strana. Hlídka na místě pořídila fotodokumentaci složeného materiálu zakrytého suchými větvemi a provedla kontrolu v okolí,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová. 

Městští policisté se dali okamžitě do práce. Po prozkoumání místa skládky začali pátrat a vytipovali si dům, kde jeho majitel právě předělával dvůr a vjezd na pozemek.

„Strážníci oslovili ženu, která se pohybovala na pozemku vytipovaného domu. Ta hlídce sdělila, že pouze na již založenou skládku vyvezla menší množství odpadu. Následně se na místo dostavil také přítel ženy a ten strážníkům potvrdil, že na místo vyvezl i další odpad z předělávaného domu. Hlídka majitele vyzvala k úklidu nepořádku a seznámila jej s tím, že celá záležitost bude předána správnímu orgánu k dalšímu šetření,“ vysvětlila mluvčí Purkytová.

Autor: (red)