Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Kladeňák zaměstnal na stavbě nepoctivého dělníka, ten ho okradl

Sobota, 14. Duben 2018 14:04

Kladenští policisté se zabývají případem dělníka-zloděje. Ten vyinkasoval od svého zaměstnavatele 14 tisícovek jako zálohu na lešení a „navždy“ zmizel.

Kladeňák zaměstnal na stavbě nepoctivého dělníka, ten ho okradl (Ilustrační foto: PČR)

„V úterý se na kriminální policii Územního odboru Kladno obrátil pětatřicetiletý muž z Kladna, aby podal trestní oznámení na šestatřicetiletého Kladeňáka. Toho zaměstnal jako dělníka na stavbě svého rodinného domu a koncem prosince loňského roku mu předal finanční hotovost ve výši 14.000 korun coby nájem za lešení. Od té doby se však dělník poškozenému vyhýbal a používal různé výmluvy, proč lešení nepřivezl. Od ledna 2018 se odmlčel úplně, je nekontaktní, jak po telefonu, tak osobně,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté šetří případ jako podezření z přečinu zpronevěry a podezřelému muži nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie opětovně upozorňuje občany, aby zadávali zakázky na práce pouze prověřeným firmám. Také je nutné mít vždy uzavřenou smlouvu o provedení díla s konkrétní částkou, kterou zadavatel uhradí a kde je uveden i termín dokončení zakázky.

Autor: (red)