Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenští strážníci vyčistí město od injekčních stříkaček

Pátek, 13. Duben 2018 07:30

V úterý 17. dubna ráno vyrazí strážníci vybavení ochrannými prostředky prohlédnout veřejné prostory v Kladně. Cílem celostátní akce je vyčistit město od použitých jehel a injekčních stříkaček.

Kladenští strážníci vyčistí město od injekčních stříkaček (Foto: MP Kladno)

Do preventivní akce se v celé republice zapojí 37 měst, Kladno nevyjímaje. Strážníci prohlédnou dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky a okolí mostních konstrukcí. Kontrole neuniknou ani parky a jiné odpočinkové zóny. Pomohou jim asistenti prevence kriminality, kteří důvěrně znají prostředí vyloučených lokalit.

Vedle vyčistění města má akce za cíl snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

„Při nálezu tohoto infekčního materiálu ho sami nesbírejte, ale neprodleně zavolejte na tísňovou linku 156. Městská policie zajistí odborný sběr a následnou likvidaci materiálu,“ vzkazuje přes Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Sběrem jehel se všechny zapojené městské policie zabývají celoročně při běžné hlídkové činnosti, ale často také při podobných cílených opatřeních, kdy je sběr injekčních stříkaček jejich hlavním úkolem.

„Předcházejí tak nebezpečí, jemuž jsou vystaveny hlavně děti, ale bezpochyby také domácí zvířata jako psi a kočky. Strážníci aktivně spolupracují se státními policisty a předávají jim informace o výskytu narkomanů. Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality,“ připomíná Purkytová.

Autor: (jk)