ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Čtvrtek, 12. Duben 2018 20:19

Hráči Kladno volejbal cz zvládli poslední semifinálový krok. Zvítězili nad Duklou Liberec přesvědčivě 3:0, což znamená, že postupují do finále Uniqa extraligy, kde je čeká ČEZ Karlovarsko!

Kladno volejbal cz – Dukla Liberec  3:0  (21, 24, 19)

Hostující Galabov sice poslal Liberec do vedení 0:3, ale rozhodujícím prvkem prvního setu byl příchod Konečného na podání za stavu 5:6. Šestibodovou sérií v řadě, z toho třemi esy poslal svůj tým do vedení 11:6. Dukle se podařilo snížit na 12:10, ale ve druhém oddechovém času již bylo znovu skóre o šest míčů. Hosté sice snížili na 19:17, ale pak přišel opět na podání Konečný a rázem vedlo Kladno 22:17, což bylo rozhodující pro samotný závěr.

Druhé dějství bylo většinou v režii Severočechů, ale koncovka vyzněla ve prospěch Fortuníkových svěřenců. V prvním timu vedla Dukla o dva body, potom přišel na servis výborný Konečný a domácí se dostali do vedení 10:7.  Ale i Liberec disponuje výbornými servismany. Galabov spolu se Štokrem otočili sadu na 13:14 a vedení o jeden dva míče si hosté udržovali až do stavu 22:24.  Následně přišel na podání Sobotka, kterému se předtím podání moc nedařilo, ale tentokrát zachoval chladnou hlavu. Nejen že svými servisy odvrátil dva setboly Dukly, ale navíc za pomoci blokařů nakonec rozhodl o zisku druhé sady.

Třetí, závěrečné pokračování bylo v režii Kladna. Vyrovnaný stav trval do poloviny setu. Domácí dokázali ze stavu 13:12 „odskočit“ na 18:14 což bylo rozhodující pro závěr setu i celého utkání. Dukla nedokázala již v sobě najít protizbraň a Kladno za pomoci fantastických fanoušků směřovalo k mečbolu. Za stavu 24:19 přišel stejně jako v předchozím setu na servis Sobotka, a když jeho spoluhráči zablokovali smečaře Kriška, propukla Kladenská sportovní hala v obrovský jásot.

„Věděli jsme, že nás bude čekat strašně těžké utkání. Klukům jsme zdůrazňovali, aby na soupeře hodně tlačili, což zvládli na jedničku. Výborně zahrál Konečný,“ hodnotí utkání šťastný kouč Milan Fortuník. „Čekali jsme tlak Liberce, ale potvrdilo se, že disponujeme velmi silným týmem.“

Finále mezi Kladno volejbal a cz a ČEZ Karlovarskem odstartuje ve středu 18. dubna v Kladenské sportovní hale!

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Konečný – Moník, střídali: Bouza., Blažek. Rozhodčí: Činátl – Krtička. Diváků: 980. Zápas trval 88 minut.

Konečný stav série:  3 : 1