HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • J.A.R

Středa, 11. Duben 2018 20:06

V dohrávaném utkání splnili hráči SK Kladno svojí povinnost, když zdolali neškodný Arsenal Česká Lípa 2:0, když o vítězství rozhodli svými góly již v prvním poločasu.

SK Kladno – Arsenal Česká Lípa  2 : 0  (2:0)

Česká Lípa začala lépe, hráči dobře kombinovali, ale jejich umění končilo před kladenskou šestnáctkou. Naproti tomu Kladno se dlouho dostávalo do hry., ale paradoxně mohlo jít do vedení. Když po zaváhání stoperů se dostal k míči Nesládek, ale jeho pokus k tyči teprve sedmnáctiletý gólman Bláha vyrazil. O pár minut později se však již skóre měnilo. Trestný kop Kaliny usměrnil hlavou na zadní tyč Suchý.  Kladeňáci se uklidnili a ještě než se naplnila půlhodina hry, prosadil se ranou z úhlu po zemi Čížek. V závěru prvního poločasu hosté několikrát zahrozili, i když největší šanci měli po zaváhání a nedorozumění kladenské obrany.  V poslední minutě ještě musel Tesař vyrážet u tyče trestný kop Ladry.

Hned po přestávce unikl Šíma, ale jeho nahrávku na volného Čížka hosté zablokovali a střelec druhé branky mířil z otočky mimo tyče. Z dalšího brejku prohazardovali možnost dát třetí branku nejdříve Šíma a hned po něm Nesládek. Arsenal zkoušel najít skulinku v domácí obraně, ale ta pracovala spolehlivě. Středočeši jakoby tušili, že hosté jsou v ofenzívě neškodní, se soupeři hodně podřídili, a tak diváci moc zajímavých situací před brankami neviděli, spíše dost nepřesností. Arsenal se dostal do tlaku, ale Tesař mohl zůstat v klidu, byl prakticky bez práce.

„Šedesát minut bylo z naší strany solidních, ale po dvou neproměněných tisíciprocentních šancích jsme zbytečně znervózněli a počínali si zbrkle,“ konstatuje kouč Jan Pejša. „ Česká Lípa ucítila příležitost a dostala nás pod tlak, ale žádnou šanci si nevytvořila. Přitom stačilo, abychom se uklidnili a hru kontrolovali.“

Branky: 21. Suchý, 29. Čížek. Rozhodčí: Szikszay – Šlajs, Vyhnanovský.  ŽK:  T. Procházka, Veselý – Frommel. Diváci:  212.

Kladno: Tesař – Borák, Suchý, T. Procházka, Kalina – Bartoš, Hanzlík – Čížek (86. Richter), Kafka (90. Kárník), Šíma (71. Borák) – Nesládek (60. Tóth)