Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Parkujete ohleduplně? Hasiči na Kladensku otestují průjezdnost sídlišť

Čtvrtek, 12. Duben 2018 07:30

V rámci Dne požární bezpečnosti hasiči na Kladensku v pátek 13. dubna vyzkouší průjezdnost sídlišť. Preventivní akce má za cíl upozornit řidiče, že když jde o život, není čas čekat na přeparkování nevhodně stojících vozidel.

Parkujete ohleduplně? Hasiči na Kladensku otestují průjezdnost sídlišť (Ilustrační foto: KL)

Příslušníci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje otestují průjezdnost sídlištních komunikací pro požární techniku. Poprvé na svých vozidlech využijí magnetické preventivní bannery, kterými chtějí zapůsobit i na obyvatele vyšších pater bytových domů.

Především na Berounsku hasiči v posledním roce intenzivně hledali řešení pro zlepšení situace na sídlištích. Situace je na nich mnohdy natolik komplikovaná, že se hasiči na křižovatkách s technikou ani nevytočí a do některých ulic musí couvat, což výrazně prodlužuje dobu dojezdu k požáru.

Z pohledu hasičů je parkování na sídlištích velkým problémem, který se v souvislosti s nárůstem nově registrovaných vozidel bude nadále zhoršovat. Plná parkoviště navíc v případě požáru znamenají plné paneláky potenciálních obětí. Hasiči proto vyzývají: „Parkujte ohleduplně!“

Autor: (jk)