HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Fantastická jízda kladenských Rytířů pokračuje výhrou v Jihlavě

Úterý, 10. Duben 2018 20:02

Rytíři Kladno jsou k nezastavení. Tentokrát dokázali zvítězit na ledě Dukly Jihlava 2:0. V posledních třech utkáních získali plný počet bodů a poprvé se dostávají v tabulce na postupovou druhou příčku!

Ilustrační foto: KL

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno  0:2   (0:1, 0:0, 0:1)

Nejproduktivnější Rytíř v baráži Kubík již po necelých čtyřech minutách využil chybu jihlavské obrany a ranou do šibenice překonal brankáře Škarka. Laciný gól hosty samozřejmě povzbudil, ale další střely jihlavský strážce svatyně pokryl. Dukla se rychle „oklepala“ a začala zaměstnávat Cikánka. Ten se nejvíce zapotil v době, kdy byl Tůma na trestné lavici. Početní výhodu měli i hosté, ale příliš domácí branku neohrozili. Největší šanci měl v závěru úvodní části Miloslav Hořava. Při dalším kladenském oslabení jel sám na Škarka, ale ten svůj tým podržel.

Ve druhé třetině nejprve zahrozilo Kladno. Kloz ideálně vysunul Kubíka, ale ten netrefil puk před poloodkrytou brankou! Vzápětí nedokázal jihlavského gólmana překonat Pekr ani Přikryl. Tým z Vysočiny se jen postupně dostával do hry. Bomba de la Roseho však šla těsně vedle a při další hře čtyř proti pěti proti kladenskému brankáři neuspěli postupně Stříteský, Hubáček ani de la Rose. Stejně si však počínal i domácí gólman v oslabení, při kterém vyrazil tvrdou ránu Šticha. Do velmi dobré šance se dostal Seman, který ujížděl sám na Cikánka, ale ten opět prokázal skvělou formu. Jihlava byla stále nervóznější a dělala chyby. Po přečíslení jeli těsně před sirénou hned dva Kladeňáci na Škarka, ale zbrkle zakončili.

Závěrečnou část začali Středočeši přesilovou hrou. Početní výhodu sice nevyužili, ale těsně po ní Miloslav Hořava předal touš Klozovi a ten ještě našel Tůmu, který měl před sebou odkrytou klec. O chvíli později mohl při hře pět na čtyři zvýšit Pekr, ale Škarek udržel naděje Dukly. Sotva byli domácí v pěti, opět přišel další faul, ale Rytíři ani popáté z přesilovky nic nevytěžili. Jihlava se nevzdávala. Deset minut před koncem Anděl ujížděl sám na Cikánka, který předvedl fantastický zákrok a Skořepa po hrubce v kladenské obraně pálil vedle. Definitivně mohl rozhodnout Strnad, ale třetí gól nepřidal. To však kladenský celek nemrzelo, protože si odvezl fantastické tři body.


„Hodně nám pomohl dobrý vstup a rychlý gól. Pak jsme si počínali až příliš lehkovážně, ale naštěstí nás Cikánek znovu podržel,“ konstatuje trenér Pavel Patera. „Od druhé třetiny jsme hráli tak, jak si představujeme, maximálně zodpovědně.  Baráž jsme si osahali a zatím se nám daří. Ale stále to nic neznamená, teď se soustředíme jen na páteční utkání doma s Litvínovem.“


Branky: 4. Kubík (Tůma), 42. Tůma (Kloz, M. Hořava). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Frodl, Jelínek. Vyloučení: 5:3, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci:  4567.

Sestava:  Cikánek – Štich, Zelingr, Lenďák, Kehar, Repe, Svedlund, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Kloz, Kubík, Tůma – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad.

Výsledky a tabulka po 7. kole:

Litvínov – Karlovy Vary  1 : 5

  1. Karlovy Vary 7   3 1 1 2      18:15     12
  2. Kladno 7   4 0 0 3      12:12              12   
  3. Jihlava 7   3 0 1 3     16:13                10
  4. Litvínov 7   2 1 0 4     14:20               8   

Autor: (rc)