HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Baseballisté Miners zamířili v letošní sezóně do české extraligy

Středa, 11. Duben 2018 07:40

Psal se rok 2010 a pár nadšenců podnikalo po školách nábory do nově vznikajícího baseballového týmu. Bylo to těžké, ale našlo se dost dětí, aby vzniklo alespoň jedno družstvo. A teď, v roce 2018, tedy o osm let později má Miners šest mládežnických týmů a dva dospělé celky. A právě děti, které zde začaly v roce 2010, se v této sezóně představí v nejvyšší domácí baseballové soutěži!

Baseballisté Miners zamířili v letošní sezóně do české extraligy (Foto: Petr Baroch)

V českém prostředí se debutu dočkají mladí hráči pocházející z první generace novodobé historie kladenského baseballu. Do Extraligy, nejvyšší domácí soutěže v Česku, kde hraje celkem 10 týmů, tři z Čech a sedm z Moravy, míří sedm Kladeňáků. Kromě dresu Miners budou oblékat i barvy Tempa Titans Praha hráči Petr Baroch, Vojtěch Bečka, Jan a Jakub Sobotkové, Aleš Nepomucký, Patrik Schiefert a Adam Zajíček.

Zahraniční angažmá si v tomto roce vyzkouší hráčka ženského týmu a trenérka žákyň Natálie Tauchenová, která v Miners začala se softballem v roce 2013. Coby členka týmu CC Wiener Neustadt si zahraje nejvyšší rakouskou softballovou soutěž. Ta se od české liší v tom, že každý tým má minimálně dva importy, tedy hráčky z ciziny, především americké nadhazovačky. Minulý týden Natálie s tímto celkem absolvovala jarní kemp v Itálii, kde se mu podařilo zvítězit v turnaji „Torneo della Pace“. Konkurenci měl přitom nejen domácí italskou, ale i z Maďarska a Chorvatska.

Baseballisté Miners zamířili v letošní sezóně do české extraligy Foto: Petr Baroch)

Autor: Petr Baroch