Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Volejbalisté Kladna zvítězili v Liberci a jsou kousek od finále!

Pondělí, 9. Duben 2018 23:06

Třetí semifinále mezi hráči Dukly Liberec a Kladno volejbal cz přineslo téměř dvou a půl hodiny trvající bitvu, ve které se týmy střídaly ve vedení. Nakonec rozhodl jeden špatný míč o tom, že svěřenci kouče Fortuníka vyhráli 2:3 a ve čtvrtek mohou v domácím prostředí celou sérii rozhodnout ve svůj prospěch.  

Ilustrační foto: KL

Dukla Liberec – Kladno volejbal cz    2 : 3 (19, – 20, – 17, 22, -14)

Hosté sice vedli brzy 0:3, ale potom přišla liberecká smršť. Domácí devíti míči za sebou se dostali do vedení 9 :3, což byl pro úvodní set rozhodující činitel. Ve druhém oddechovém času Dukla vedla 16:10 a zdálo se, že je rozhodnuto. Kladno zejména zlepšením příjmu a bloků dokázalo stáhnout náskok na 19:17 a 20:18. Severočeši však dvěma servisy Štokra hostům nakonec „utekli“ a vyhráli poměrně jednoznačně o šest bodů.

Po změně stran se dlouho hrálo hodně vyrovnaně. Chvíli vedl nejdříve Liberec, potom zase Kladno, ale rozdíl byl minimální. Před rozhodující fází po druhém timu vedli Kladeňáci 15:16. Hosté se dostali po esu Westa a následné chybě libereckého útoku do nadějného náskoku 16:20. Zajíček a spol. koncovku nakonec v pohodě zvládli.

Třetí dějství mělo nečekaně hladký průběh. Ze stavu 6:5 se hosté zásluhou podání Konečného dostalo do vedení 6::11. V té chvíli Liberec hodně znervóznil, přestalo se mu dařit na podání, příjmu, útoku i na bloku a hosté postupně odskočili až na rozdíl deseti bodů.  Teprve v úplném závěru Dukla kosmeticky sadu upravila.

Předposlední set se rozhodoval přesně v jeho polovině. Po stavu 8:8 po prvním timu se podařilo domácímu Veselému zvýšit až na 14:9 a náskok nakonec narostl až na rozdíl sedmi míčů 19:12. Kladno se nevzdalo. Především zlepšenou obranou náskok postupně stahovalo a po servisu Westa dokonce až na 24.22 Liberec však nakonec dotáhl sadu do úspěšného konce.

Hororový tie – break nabídla pátá sada. Dukla sice vedla 4:3, ale hosté zásluhou Šulisty získali náskok 4:7. Domácí sice snížili, ale hosté díky výborně hrajícímu Konečnému šli do vedení 11:14. Liberec se ještě zvedl. Servírující Janouch a útočící Štokr dokázali odvrátit tři mečboly a vyrovnali na 14:14. Za stavu 14:15, však právě nejzkušenější hráč na hřišti Štokr, smečoval do autu a Kladno si tak odvezlo nesmírně cennou výhru.

„Opět jsme zvládli vypjatou koncovku, tak jak se nám dařilo po celou sezónu. Klukům musím poděkovat. Máme sice nyní mečbol a hrajeme doma, ale to nic neznamená. Liberec je velmi těžký soupeř,“ hodnotí kouč Milan Fortuník.

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Konečný – Moník. Střídali: Bouza, Blažek. Rozhodčí: Rychlík – Renčín. Diváků: 850. Zápas trval 134 minut.

Stav série: 1:2

Autor: (rc)