HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Kladenští karatisté vybojovali v České Lípě 9 medailí

Úterý, 10. Duben 2018 07:20

V sobotu 7. dubna se konal ve sportovní hale v České Lípě Pohár nadějí v karate. Na turnaj bylo přihlášeno více než 420 závodníků z celé České republiky. Město Kladno opět zastupovali mladí karatisté z Keiko-ryu Shotokan, kteří vybojovali celkem 9 medailí.

Kladenští karatisté vybojovali v České Lípě 9 medailí (Foto: Keiko-ryu Shotokan)

I přesto, že turnaj čítal více než 90 kategorií a předchozí ročníky se vždy nesly spíše ve velmi líném tempu, v letošním roce se pořadatel pochlapil a akce měla příjemný spád. V úvodu se představily kategorie pro začínající závodníky, kteří ještě nemají žádné zkušenosti se soutěžním tatami. Na tomto turnaji se poprvé představili noví závodníci z Kladna, kteří navštěvují skupinu Cadet. Ta vznikla v lednu 2018 a borci svou premiéru zvládli na výbornou. Na nejvyšší příčku se probojovala Denisa Holubovská v kategorii kata žákyně. Stříbrnou obsadil mladičký František Rozner v kategorii kata žáci. Bronzovou medaili nakonec vybojovali Františka Kašparová a Valeria Kuzněcová v kategorii kata.

„Naši noví závodníci prošli tříměsíční specializovanou přípravou, která přinesla první ovoce. Pracovali na sobě čtyřikrát, někteří i šestkrát týdně a jsme rádi, že jim premiéra vyšla. Těšíme se na jejich další výkony a výsledky,“ řekl v úvodu trenér Marek Rendla.

Ve druhé části turnaje nastoupili již zkušení závodníci, kteří se připravují ve skupině Junior. Výborně si vedl Matyáš Houska, který získal zlatou medaili v kategorii kata žáci bez rozdílu pásku. Druhé místo obsadil Tomáš Koubav v kategorii juniorů. Nakonec se ale nejhezčí finále odehrávalo na čtvrtém tatami, kde nastoupily kladenské závodnice Anička Vrábelová a Bára Veselá, která nakonec ze souboje vyšla vítězně.

„Junioři předvedli standardní výkon. Jen nás mrzí souboj mezi Kolaříkovou (Keiko-ryu Kladno) a Veselou (SK Kesl Ryu Praha). Dle regulí českého svazu karate by měli sudí přenechat rozhodování jiným, pokud na tatami nastupuje jejich závodník. V tomto případě se tak nestalo a i přes jasně viditelné rozdíly, které hrály do karet Kolaříkové, nakonec vyhrála závodnice z pražského Kesl Ryu. Můžeme si tedy jen domýšlet, zdali byla výhra oprávněná a rozhodování objektivní, nebo zasáhla vyšší moc. Takové nižší turnaje zkrátka obnáší i podobné situace (malé tatami, organizace, kvalitu rozhodčích a sporné situace), se kterými se setkáváme, nicméně i přes tyto problémy jsme celkově byli s výsledkem závodníků spokojení a jsme zvědaví na další turnaje v následujících týdnech,“ vysvětlili trenéři Lukáš Maule a Adam Pešek.


Autor: Lukáš Maule