HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Rozhodne o postupujících až poslední kolo baráže?

Neděle, 8. Duben 2018 19:57

Hokejová extraligová baráž je ve své polovině. Jak prognózy hovořily, tak se naplňují. Po šesti odehraných kolech má první Dukla Jihlava deset bodů, na druhém, respektive třetím místě mají Energie Karlovy Vary a Rytíři Kladno devět a čtvrtá Verva Litvínov osm.

Rozhodne o postupujících až poslední kolo baráže? (Ilustrační foto: KL)

Před baráží byly určitě favority extraligové týmy Dukla Jihlava a Verva Litvínov. Týmy z WSM ligy, Energie Karlovy Vary a Rytíři Kladno, byly brány spíše za outsidery. Po čtyřech utkáních měl čtyřbodový náskok před druhým Litvínovem tým z Vysočiny a zdálo se, že zbytku odskočí. Ale Dukla nezvládla duel na Kladně a nyní padla i doma s Karlovými Vary. To Kladno se postupně osměluje.

„Do baráže jsme určitě nevstoupili ideálně. Po dvou kolech jme měli na svém kontě nulu,“ dívá se zpět trenér Pavel Patera. „Potom jsme se naštěstí zvedli. Jak utkání ukazují, každý může porazit každého.“

Někdejší skvělý centr nechce mluvit o spokojenosti či nespokojenosti. Před všemi je ještě šest utkání a celé kvarteto má stále stejnou reálnou naději na postup do Tipsport extraligy. Vždyť rozdíl mezi prvním a čtvrtým činí pouhé dva body. Určitě budou rozhodovat opět maličkosti, štěstí či smůla nebo zranění a nemoci. „Je pravda, že jako týmy z druhé nejvyšší soutěže máme s Karlovými Vary trochu ulehčenou pozici z toho důvodu, že nemáme nůž na krku jako Jihlava s Litvínovem,“ konstatuje Patera.

Proti předchozím barážím se zdá, že se nebude tabulka dělit po zhruba osmém či devátém kole, ale mohou rozhodovat souboje až v úplném konci. „Nejsem věštec, může se rozhodovat tak, jak jsem před baráží avizoval, tedy, že dva týmy třeba o něco dříve odskočí ostatním dvěma nebo rozhodne boj kdo s koho až ve dvanáctém kole. Podle toho bude i u nás panovat či nepanovat spokojenost,“ říká závěrem jedna z legend kladenského hokeje.

Autor: (rc)