Kladenský Vít Hlaváč si „došel“ pro republikové stříbro!

Neděle, 8. dubna 2018 11:44

Nejlepší kladenský chodec, závodník AC Tepo Kladno Vít Hlaváč získal na mistrovství České republiky v chůzi na 20 kilometrů na klasické trati v Poděbradech stříbrnou medaili za výkon 1:32,40. Za vítězným Lukášem Gdulou zaostal o devadesát šest vteřin.

Kladenský Vít Hlaváč si „došel“ pro republikové stříbro! (Foto: Archiv Vítka Hlaváče)

V Poděbradech se uskutečnil již 68. ročník mezinárodního závodu Poděbrady Walking, v jehož rámci se odehrálo i mistrovství České republiky v chůzi na 20 kilometrů. Mezi více než sedmdesáti borci v konkurenci nejlepších světových chodců zvítězil favorizovaný Němec Cjhristopher Linke před dvojicí zástupců z Mexika. Kladenský závodník obsadil celkově solidní dvaatřicátou příčku, ale v české konkurenci skončil druhý.

„Bylo dost teplo, ale bohužel závod ovlivnil i silnější vítr, takže časy závodníků byli o minutu až dvě horší,“ rekapituluje závod Vít Hlaváč. „Většinu závodu jsem absolvoval prakticky sám s odstupem na místa přede mnou i za mnou. S Gdulou jsem nechtěl jít ve dvojici, protože se Lukáš chtěl dostat pod čas hodinu a půl, což bylo nad moje síly, protože jsem v zimě laboroval se zraněnou achilovkou a v plném tréninku jsem teprve měsíc a půl. Patnáct kilometrů se mně šlo celkem dobře, posledních pět se přece jenom projevila tréninková absence. Ale i tak jsem spokojený, protože letošní nejlepší čas jsem si vylepšil o téměř čtyři minuty. Navíc člověk získal další velké zkušenosti v souboji s nejlepšími světovými chodci. Teď se budu orientovat hlavně na trénink.“

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol