HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Ostrá byla nad síly fotbalistů SK Kladno

Sobota, 7. Duben 2018 20:34

Hráči SK Kladno hráli na hřišti druhého celku Fortuna divize B, Sportovního sdružení Ostrá. Ve větrném počasí byli o něco lepší domácí, kteří zvítězili zaslouženě v poměru 1:0.

Ilustrační foto: KL

Sportovní sdružení Ostrá – SK Kladno  1:0  (1:0)

Ve větrném počasí udávali v prvním poločasu tón hry domácí. I když hráli proti větru, už ve třetí minutě pořádně vystrašil Tesaře ranou z otočky domácí kanonýr Mattysik. Hosté byli stále pod tlakem, ale naštěstí kladenská obranná činnost Ostré příliš nedovolila. Hrálo se nejvíce před šestnáctkou hostů. Kladno se dostalo před branku domácích jen při rohových kopech. Po jednom z nich Bartoš hlavou přesně zamířil k tyči, ale gólman Keler jeho pokus vyrazil. Po necelé půlhodině hry se vydal k velkému sólu nejlepší domácí střelec Petlička, svůj sprint přes polovinu hřiště zakončil ukázkovou nahrávkou Hudcovi, který střelou na zadní tyč nedal kladenskému brankáři šanci. O chvíli později nepovedený centr Řezníčka málem skončil v síti hostů. Ve zbytku úvodní části se nic podstatného již nepřihodilo.

Po změně stran se kladenští hráči přece jenom více objevovali na polovině domácích. Většinu nakopávaných míčů však domácí defenzíva pochytala. Hra postupně upadala, protože vítr hodně ovlivňoval kombinaci. Jedinou gólovou situaci si vytvořili domácí. Rychlonohý Hudec utekl kladenské obraně, před brankou našel Petličku, jenž z malého vápna přestřelil. Změnu mohl ještě přinést Bejblův rohový kop, ale Vobořil mířil těsně vedle. Hosté se snažili v závěru dostat do šance, která však i přes příchod Tótha nepřišla.

„Soupeř na nás hned nastoupil a Tesař musel vytáhnout zákrok proti ráně Matysika. Ostrá následně měla několik rohů, ale naštěstí se již neprosadila. Kolem dvacáté minuty jsme se dostali do hry i my, rovněž kopali několik rohů a po jednom z nich mohl skórovat Bartoš,“ hodnotí trenér Jan Pejša. „V době, kdy se zdálo, že jsme vyrovnali hru, však přišla chyba ve středu pole a po rychlém brejku se domácí dostali do vedení. Průběh ovlivnil silný vítr, ale pro oba týmy to bylo stejné. Po změně stran jsme se snažili vyrovnat, ale domácí byli důraznější v osobních soubojích, a pokud jsme si nějaký náznak vypracovali, tak jsme ho špatně vyřešili.“

Branky: 28. Hudec. Rozhodčí: Štěrba – Talpáš, Šmat. ŽK:  Dejl (0strá). Diváci:  212.

Kladno: Tesař – Borák, Suchý, T. Procházka, Kalina – Bartoš, Hanzlík – Čížek, Kafka, Šíma – Nesládek (72. Tóth)

Autor: (rc)