Rytíři v odvetě na karlovarskou Energii nestačili

Úterý, 3. dubna 2018 20:22

Během tří dnů se hráči Energie Karlovy Vary a Rytířů Kladno střetli znovu. Utkání skončilo opět 3:1, ale tentokrát se radovali Západočeši, kteří využili svého domácího prostředí.

Ilustrační foto: KL

Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno   3:1   (2:1, 0:0, 1:0)

Energie začala očekávaným náporem, ale na začátku třetí třetiny se Rytíři dostali poprvé do obranné třetiny soupeře a hned z toho rekrutoval úvodní gól. Puk si na modré čáře převzal Kružík a střelou mezi kruhy poslal svůj tým do vedení.  Navíc o dvě minuty později šli domácí do čtyř hráčů na ledě. Místo druhé branky v síti Karlových Varů však přišel vyrovnávací gól. Kohout ujel kladenské obraně a překonal Cikánka.  Nerozhodný stav netrval dlouho. Nejlepší obránce domácích Podlipnik střílel na vrcholu kruhu a před brankou tečoval touš za záda kladenského gólmana Vrdlovec. V průběhu úvodní části se hra střídala před oběma brankami. Ale prakticky bez brankových šancí.

Začátek druhého pokračování patřil přesilovým hrám obou mužstev, ale nad útočníky vyčnívali jak domácí Novotný, tak hostující Cikánek. Při dalším pobytu Kladeňáka za katrem, konkrétně Kauta, se dostal do velmi slibné pozice hostující Miloslav Hořava, ale na strážce domácí svatyně nevyzrál.  Západočeši měli v polovině zápasu další početní výhodu pěti proti čtyřem, ale jediným světlým okamžikem byla rána Rachůnka, kterou Cikánek kryl. Karlovarští se vzápětí dočkali již čtvrté přesilovky v této třetině, ale početní výhody jsou jejich velkou slabinou. Také Rytíři si v závěru třetiny zkusili hned tři přesilovky v řadě, přičemž jednou osm vteřin a podruhé deset vteřin i výhodu dvou hráčů. V oslabení však ujel Tuominen, který přihrál volnému Beránkovi, který naštěstí pro hosty netrefil odkrytou svatyni. Půl minuty před sirénou měl smůlu Tůma, který nastřelil tyč.

Již zmíněný Beránek měl další šanci v oslabení na začátku třetí třetiny, již při stejném počtu hráčů kanonýr Flek, následně znovu Beránek, ale všichni „vyhořeli“ na fantastickém Cikánkovi. Podobně kladenský fantom zakročil i po bombě Grigera.  Při vyloučení Strnada navíc strážci kladenské svatyně pomohla tyč po tvrdé střele Plutnara. Potom ještě přišel faul Repeho a Energie hrála půl minuty dokonce pět proti třem. Rytíři se však stačili ubránit!  Rozhodujícím okamžikem střetnutí se stala situace pět minut před koncem. Kladno hrálo v šesti, za což pykalo. Vrdlovec dorazil ránu Kovačeviče za brankovou čáru a Západočeši šli do dvoubrankového náskoku. Dvě minuty před závěrečnou sirénou zkusili hosté hru bez brankáře. Bohužel bez kýženého efektu.

„Začali jsme dobře a dostali se do vedení. Za chvíli bohužel přišla hrubá chyba při naší přesilovce ve středním pásmu, čehož soupeř využil. Také třetí gól jsme nabídli sami Karlovým Varům, kdy jsme špatně vystřídali a bylo nás na ledě šest,“ ukazuje na rozhodující okamžiky kouč Pavel Patera. „Třetí třetina připomínala zápas v Kladně, akorát tentokráte byly šťastnější Vary. Je možné, že kdyby Tůma místo nastřelené tyčky vyrovnal na 2:2, tak by se domácí dostali pod větší tlak, ale to je kdyby, na což se nehraje. Pokud se týká absence Machače, měl by se vrátit do sestavy, ale jestli to bude již v pátek, to zatím nevím“

Branky: 8. Kohout, 11. Vrdlovec (Podlipnik, Tuominen), 55. Vrdlovec (Kovačevič) –  4. Kružík (Redlich). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7, využití: 1:0, oslabení: 1:0. Diváci:  5272.

Sestava:  Cikánek – Štich, Zelingr, Lenďák, Kehar, Štindl, Repe, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Kloz, Kubík, Tůma – Zikmund, Svedlund, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad.

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol