Neděle, 1. dubna 2018 18:35

Ve třetím kole baráže o Tipsport Extraligu zavítala na kladenský stadion karlovarská Energie. Rytíři vyšli v předchozích dvou duelech naprázdno a ve třetím už nechtěli další ztrátu připustit. Bojovným výkonem udolali tým z lázeňského města 3:1 a restartovali své postupové naděje.

Rytíři Kladno Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Před úvodním vhazováním uctily zaplněné tribuny památku dlouholetého kladenského fanouška Josefa „Pepeho“ Dvořáka, který ve čtvrtek náhle zemřel ve věku 53 let. Kazatele, jak se mu mezi kamarády z kotle přezdívalo, vyprovodila do hokejového nebe minuta potlesku.

Rytíři vstoupili do utkání nebojácně a od začátku se tlačili před soupeřovu branku. Miloslav Hořava dokonce natolik vehementně, že si vysloužil vyloučení. V patnácté minutě přineslo kladenské úsilí ovoce. Kružík v přečíslení dvou na jednoho předložil před branku přesně na hůl najíždějícímu Kautovi, který zvedl kotouč nad Novotného rameno. O chvíli později však bylo vyrovnáno. Hosté několika přesnými pasy rozebrali kladenskou obranu a do odkryté klece po Krejčího nabídce zakončoval kanonýr Flek.

Ve druhé třetině si Kladenští vzali vedení zpět. Na modré čáře se do kotouče opřel sváteční střelec Martin Kehar, na jehož zacloněnou střelu nedokázal Novotný reagovat, a mladý obránce Rytířů oslavil svou první trefu v sezoně. Na druhé straně později pelášil sám na bránu Flek, ale na Cikánka si nepřišel.

Třetí třetina se nesla v duchu urputného boje o každou píď ledu. Energie se tlačila za vyrovnáním, ale dvě minuty před závěrečnou sirénou zapomněla na zadní vrátka. Strnad v rychlém protiútoku vybídl zpětnou přihrávkou Přikryla, který z tandemu vystřelil přesně k Novotného tyči a rozhodl o výhře Rytířů.

„Zápas se podobal pátečnímu utkání, kdy jsme nastoupili dobře na Litvínov,“ řekl po zápase kladenský asistent trenéra Pavel Patera. „Dnes jsme ale nazačali tolik plašit, když jsme vedli. Důležitý byl druhý gól, kdy to Kehy propálil. Výkon pak gradoval a ve třetí třetině jsme Vary moc do ničeho nepustili. Dnes jsme byli o krůček lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“

„Minulý zápas nás stál hodně sil, protože jsme ho otáčeli. Dnes jsme měli v první části problémy s pohybem. Nedostali jsme se ke hře na kotouči a bylo to z naší strany trochu nervózní. Ve druhé třetině jsme se zvedli, zlepšili jsme pohyb a dostávali jsme se do tlaku. Bohužel nám tam propadla nešťastná střela od modré čáry. Domácí potom velmi obětavě a organizovaně bránili. Nám se prosazovalo těžko. Třetí gól jsme dostali ze snahy o vyrovnání. To se hráčům nedá vytknout. Domácí dnes byli o malinko šťastnější a obětavější,“ uvedl karlovarský asistent trenéra Tomáš Mariška.

Branky: 15. T. Kaut (Kružík, Svedlund), 27. Kehar (R. Přikryl), 59. R. Přikryl (J. Strnad) – 17. Flek (Krejčí, Plutnar). Rozhodčí:  Svoboda, Hodek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:4, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 4828.