Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Důchodkyně si nedala pozor, v kladenské Oaze přišla o kartu

Středa, 21. Březen 2018 07:10

Pětašedesátiletá důchodkyně navštívila v pátek 16. března nákupní centrum v Arménské ulici. Odložila si tam při nákupech igelitovou tašku, v níž měla peněženku, ze které zmizela platební karta.

Důchodkyně si nedala pozor, v kladenské Oaze přišla o kartu (Ilustrační foto: KL)

Žena uvedla, že o kartu přišla mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou. Igelitovou tašku nechala volně odloženou a nevěnovala jí pozornost. Toho pravděpodobně využil zloděj, který z peněženky vytáhl platební kartu a zmizel.

„Skutek je prošetřován jako přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Michaela Nováková a připojila rady, jak se nestát obětí kapsářů: „Věnujte svému majetku zvýšenou pozornost. Nenoste u sebe velkou finanční hotovost. Peněženku a doklady noste nejlépe odděleně. U platební karty nikdy nenoste bezpečnostní kód. Pokud o kartu přijdete, ihned zablokujte účet. Nenoste doklady a peníze v bočních kapsách batohů, tašek ani ošacení. Tašky, batohy ani jiná příruční zavazadla v obchodech neodkládejte do nákupních vozíků.“

Autor: (jk)