ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Kladenští volejbalisté začali jednoznačnou výhrou nad Příbramí

Pondělí, 19. března 2018 20:30

První čtvrtfinále play off se hráčům Kladno volejbal cz vydařilo na jedničku. Po velmi kvalitním výkonu „smetli“ ve středočeském derby nebezpečný tým Euro Sitex Příbram jasně 3:0.

Kladno volejbal cz – Euro Sitex Příbram 3:0 (19, 22, 18)

První set se obě družstva oťukávala. Domácí favorit měl lehce navrch, vedl o dva, tři body. Rozhodující úsek přišel po druhém oddechovém čase. Příbram sice snížila na 16:14, ale potom se hosté dopustili několika chyb na příjmu a Kladno zvýšilo na 20:15. V závěru si domácí solidní náskok v pohodě uhlídali, když závěrečný míč esem rozhodl střídající Blažek.

Druhé pokračování začali svěřenci trenéra Fortuníka dobře, ujali se vedení 4:1 a 8:3. Ale potom si Zajíček a spol. „dopřáli“ výpadek ve hře a hosté najednou srovnali na 12:12. Po timu domácího kouče se Kladno ujalo vedení 16:13 a stejně jako v úvodním setu 20:15. Ovšem domácí si začali opět zahrávat, ale nakonec i druhou sadu zvládli.

Hosté nechtěli zápas snadno odevzdat. Ze stavu 3:6 se dostali v prvním oddechovém čase do vedení 8:7, ale to bylo naposledy, kdy Euro Sitex vedl. Rozhodující úsek přišel před druhým timem, kdy se favorit dostal do tříbodového náskoku. Stejně jako v předchozích dvou setech byl opět stav 20:15, ale tentokrát nepřipustili domácí žádnou komplikaci a v pohodě zvítězili.

Martin Kop (Příbram): „Domácí nás tlačili servisem, nám se naopak podání po celý zápas nedařilo. Při kvalitní obraně Kladna jsme se nedokázali prosadit, a tak není divu, že jsme jednoznačně prohráli 0:3. Doma se musíme zlepšit ve všech herních činnostech, abychom měli šanci Kladeňáky přehrát.“

Milan Fortuník (Kladno): „Klukům musím poděkovat za předvedený výkon. Dodrželi jsme taktiku, kterou jsme si naplánovali, a prakticky po celé střetnutí jsme podávali koncentrovaný výkon, což v posledních utkáních nebylo z naší strany pravidlem. Jsem rád, že jsme Příbram stále tlačili.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Blažek, Konečný. Rozhodčí: Fink – Kvarda. Diváků: 420. Zápas trval 75 minut.

Stav série: 1:0