HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • J.A.R

Neděle, 18. Březen 2018 18:47

Kladenští fanoušci se těšili, že budou slavit postup kladenských Rytířů do baráže. Jenže vše dopadlo jinak. Domácí sice vedli 2:1, ale Motor České Budějovice střetnutí obrátil, zvítězil 4:2 a stav série snížil na 3:1.

Rytíři Kladno – Motor České Budějovice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Hostující Novák pobyl na ledě jen třicet pět vteřin, když fauloval Redlicha a „vyfasoval“ trest na pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Pětiminutovou přesilovku přerušil zbytečným faulem domácí Kubík. Výhodu Rytíři nevyužili. Přesto domácí skóre otevřeli. Kružík ranou těsně za modrou čarou trefil s pomocí hole soupeře přímo do šibenice. Další minuty se odehrávaly spíše ve středu hřiště. Výjimkou byla další početní výhoda Kladna, ale velké nebezpečí pro hostující branku z ní nepramenilo. Motoru se nedařilo Cikánka vůbec ohrozit.

Brzy po návratu z kabin si šel sednout na trestnou lavici Tůma a Jihočeši přesilovku využili. Ránu obránce Čápa tečoval velezkušený Nedorost těsně pod horní tyč. Motor najednou ožil, hráči se tlačili před domácí svatyni. Hosté mohli otočit skóre v další hře pěti proti čtyřem, ale Cikánek a spol. tentokrát tlak ustáli. Rytíři zahrozili dvojicí Přikryl – Pekr, ale druhý jmenovaný nedokázal trefit odkrytou hostující klec. Ale aktivita se přesunula na hokejky hráčů z jihu Čech. Po chybě v kladenské defenzívě střílel mezi kruhy osamocený Rob, ale kladenský brankář prokázal skvělý reflex. Středočeši se znovu ujali vedení, když dokázali využít početní výhodu při vyloučení Kutláka. Ránu Šticha úspěšně tečoval Strnad. Ovšem do konce periody bylo všechno jinak. Nejdříve Čermák ranou od mantinelu prověřil Cikánka, který neudržel puk a odražený puk autor střely dorazil. Po půl minutě Heřman skrytou ranou poslal Motor poprvé v zápase do vedení.

Na začátku třetí části sice hosté nevyžili přesilovku, ale potom si vzal touš jeden z nejlepších hráčů na hřišti Nedorost a nikým neatakován namířil přímo do vzdálenější šibenice Cikánkovy klece. V tu chvíli bylo jasné, že cesta Rytířů za čtvrtou výhrou v sérii se vzdaluje. Motor byl v psychické výhodě, Kladnu se přestalo dařit. Jiskru naděje mohl vzkřísit v početní výhodě Strnad, ale obrana hostů odpálila puk do bezpečí. Zbytek utkání si již České Budějovice zkušeně pohlídaly. Necelé tři minuty před koncem byl ještě vyloučen hostující Galamboš a Rytíři začali hrát power – play. Solidní příležitosti Miloslava Hořavy a Kloze však Kváča zlikvidoval a Jihočeši se mohli radovat z prvního vítězství v sérii.

Luboš Rob (České Budějovice):  Mužstvo bylo pod velkým tlakem. Hráči si kritický stav uvědomovali, že musí podat kvalitní výkon, aby vyřazení odvrátili. Jsem rád, že jsme vyhráli. Série je vyrovnaná a nezasloužila by si, aby rychle skončila.

Miloslav Hořava (Kladno): České Budějovice byly lepším týmem a zaslouženě zvítězily! Utkání se muselo líbit, mělo parametry, jak by mělo play – off vypadat. Jenom mě mrzí zbytečná zranění jako dnes. Rozhodčí by měli více chránit zdraví hráčů, mám zkušenosti ze Švédska, kde takové zákroky nejsou. Pokud se týká zranění Redlicha, mám informace od našeho lékaře, že má zlomený nos a možná otřes mozku.

Branky: 9. Kružík (Svedlund), 35. Strnad (Štindl, Přikryl) – 22 Nedorost (Čáp, Rob), 39. Čermák (Vampola, Čáp), 39. Heřman (Jonák, Rob), 43. Nedorost (Vráblík). Rozhodčí: Veselý, Zubzanda – Belko, Špringl. Vyloučení: 4:5, navíc Novák (České Budějovice) 5 + DKU, využití: 1:1, oslabení: 0:0. Diváci: 4956.

Sestava: Cikánek – Štich, Lenďák, Kehar, Štindl, Svedlund, Matula, Jágr – Kružík, Kaut, Redlich – Kloz, Kubík, Tůma – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Machač, M. Hořava.

Stav série: 1:3