ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Do třetice všeho nejhoršího, Alpiq potřetí prohrál

Sobota, 17. března 2018 18:23

Tři zápasy venku, tři porážky. To je dosavadní nelichotivá bilance hokejbalistů Alpiqu Kladno. Tentokráte podlehli týmu HBC Plzeň v jejich hokejbalové hale v poměru 2:1.

Ilustrační foto: KL

HBC Plzeň – Alpiq Kladno  2 : 1  (1:0, 1:1, 0:0)

Domácí začali velice aktivně. Valenta po minutě hry se dostal až před Jirotku, ale ten se nenechal překvapit. O minutu později hrál Alpiq přesilovku, ale Plzeň se bez problémů ubránila. Hra měla tempo, útoky se střídaly. Změnu nepřinesla ani hra čtyři na čtyři. Potom si však šel za sekání „odpočinout“ Pražák a domácí šli do vedení. Zkušený Pejchar signalizoval nahrávku, ale nakonec vypálil a překvapil Jirotku.

Na začátku druhého dějství si Alpiq znovu zahrál přesilovku. Sice ji nedokázal využít, ale v pokračujícím náporu ránu Noska od modré čáry vyrazil brankář Kráčina jen před sebe a Šíma dorazil míček do sítě. Plzeň však zase byla aktivnější, i při hře čtyři na čtyři. Nakonec Západočeši dokázali tlak přece jen využít. Středočeši nedokázali vyhodit míček z obranného pásma. Ten se dostal ke Krchovi, jenž bombou od modré znovu získal pro svůj celek vedení. V koncovce druhé třetiny mohl vyrovnat nejdříve Soukup a potom Šíma, ale Kráčina se stal králem okamžiku.

Kladeňáci se snažili vyrovnat, ale defenzíva Plzně moc příležitostí hostům nenabízela. A když nějaká střela přece jen prošla, Kráčina byl na místě. Domácí se více věnovali bránění a nepouštěli hosty do příležitostí. Kladeňáci si zkomplikovali situaci, když museli hrát v oslabení. V poslední minutě zkusil hrát Alpiq power – play, ale k vážnému ohrožení Kráčiny se nedostal.

„Bohužel se nám nepovedl vstup do utkání. Plzeň byla lepší a zaslouženě šla do vedení,“ hodnotí střetnutí asistent trenéra Milan Maršner. „ O přestávce jsme si něco řekli. Vyrovnali jsme a mohli jít do vedení, bohužel přišla chyba, kterou domácí využili a vedení si udrželi až do konce. Zatím se nám nedaří, musíme začít více pracovat na sobě. V koncovce nedokážeme být aktivní. Stále je dost utkání, abychom se zlepšili.“

Branky: 13. Pejchar (Pauer, Hanuš), 27. Krch – 17. Šíma (Nosek, Barnošák) Rozhodčí: Kettner – Vrba. Vyloučení:5:3, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Soukup, Nosek, Šícha, Dědič, Pliml, Haisman – D. Hnízdil, Štěpánik, Špaček – Barnošák, Šíma, Šrámek – Kohout, Pražák, Zmeškal.