Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: Rytíři začali skvěle, vyhráli na ledě Českých Budějovic!

Úterý, 13. Březen 2018 20:06

První souboj v  semifinále play–off WSM ligy přinesl nečekanou výhru Rytířů Kladno. Svěřenci koučů Hořavy a Patery zvítězili na ledě Motoru České Budějovice po výborném výkonu 3:1.

Foto pro Kladenské listy: Ján Honza

Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Z  marodky se vrátil do kladenské sestavy pouze Přikryl. Podle očekávání Motor zapnul na plné obrátky hned od začátku. Velezkušený Nedorost hned prověřil Cikánka. Rytíři se většinou bránili, ale nevynechali jedinou příležitost, aby přešli do brejkové situace. M. Hořava ujel domácí obraně, ale svůj únik nedokázal „přetavit“ v  branku. Navíc hned v  páté minutě hráli hosté přesilovku. Výsledkem byla jen rána Šticha, se kterou si gólman Kváča poradil. Po komerční přestávce byli aktivnější hosté, ale pokusy Redlicha nebo Miloslava Hořavy neměly gólové parametry. Také Jihočeši si vyzkoušeli početní výhodu, ale kladenský brankář moc práce neměl. Před první sirénou měli výhodu hry pět na čtyři znovu Rytíři. Nejdříve musel Cikánek zasáhnout po nebezpečné ráně Vampoly, hosté odpověděli dobrou střelou Kloze. Otevřít skóre nakonec mohla nejúdernější první formace Českých Budějovic, ale Nedorost netrefil ideálně puk, stejně jako o chvíli později Čermák.

Před branku se po první pauze dostali Středočeši, ale jihočeský strážce svatyně si v  pohodě poradil s  pokusy Kauta a Zikmunda. Domácí odpověděli znovu první Vampolovou lajnou, ale i kladenský brankář byl připraven. Útoky se pravidelně střídaly na obou stranách a oba týmy nevynechaly příležitost ke střelbě. Poprvé překonali gólmana Rytíři. Pekr využil zaváhání domácí defenzívy a ranou do horního rohu překonal Kváču. Hned vzápětí měli svěřenci koučů Hořavy a Patery další možnost zvýšit náskok při již třetí přesilovce, ale nesehráli ji dobře. Motor nejvíce „zlobil“ nejúdernější pětkou, zvláště Nedorost byl velkým nebezpečím pro kladenskou svatyni. Kladno přesto mohlo jít do dvoubrankového náskoku, ale Štichova bomba při hře pěti proti čtyřem od modré skončila na tyči. Během přesilovky si za katr šli sednout Kubík s  Tůmou, ale šedesát osm vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu České Budějovice vůbec nezvládly!

Jihočeský tým se pustil ve třetím dějství do dobývání hostující obrany. Kladenská defenzíva v čele s Cikánkem však pracovala na výbornou. Naopak Rytíři si zahráli již pátou přesilovku, ale znovu bez gólového efektu. Hned po návratu vyloučeného hráče Motor opět začal tlačit a konečně se dočkal vyrovnání. Vampola objel Cikánkovu branku a zasunul puk za brankovou čáru. Již po sedmnácti vteřinách se ale Kladno znovu radovalo. Kloz střelou na zadní tyč překonal jihočeského gólmana. Pojistit vedení mohli Kladeňáci v  přesilovce, jenže ta je pro hosty velkou slabinou. Utkání pomalu směřovalo k  dramatické koncovce. Téměř tři minuty před koncem sáhl domácí kouč Jelínek k  power–play. Místo vyrovnání však přišla definitivní vítězná tečka hostů. Miloslav Hořava střelou do prázdné branky rozhodl o úvodní výhře Kladna.


„I když se snažíme hrát útočně, bylo důležité, že jsme nepouštěli soupeře do šancí. Hodně nám pomohlo, že jsme se ujali vedení,“ konstatuje trenér Pavel Patera. „O naší výhře rozhodly dva okamžiky. Nejdříve jsme „přežili“ oslabení tři ku pěti a potom, že po vyrovnání jsme dokázali okamžitě jít znovu do vedení. Výhra je sice hezká, že jsme udělali malý krok, ale nic neznamená. Zítra nás čeká další zápas.“


Branky:  49. Vampola (Nedorost, Pavlin) – 28. Pekr (Redlich. Kružík), 50. Kloz (Kubík, Tůma), 59. M. Hořava (Zikmund, Lenďák). Rozhodčí:  Čech, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 6 :3, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci:  6421 (vyprodáno).

Sestava:  Cikánek – Štindl, Štich, Lenďák, Kehar, Svedlund, Zelingr – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Machač, M. Hořava – Jágr.

Stav série: 0 : 1


Autor: (rc)