Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Pavel Patera: Při utkání s Budějovicemi si musíme hlídat klíčové hráče

Úterý, 13. Březen 2018 08:19

Dnes začíná na jihu Čech semifinále play–off WSM ligy mezi hokejisty Motor České Budějovice a Rytíři Kladno. Vítězný celek si zajistí postup do baráže o Tipsport extraligu.

Ilustrační foto: Ján Honza

Kladenští Rytíři měli pořádně trnitou cestu přes Jestřáby Prostějov. O postupu muselo rozhodnout až šesté utkání v prodloužení. „Potvrdilo se, že Prostějov bude těžkým soupeřem a série nebude jednoduchá. Hanácký tým byl lepší v přesilových hrách, naše mužstvo naopak při stejném poměru sil na ledě. Čtyřikrát jsme vyhráli, a proto jdeme dále,“ hodnotí sérii trenér Pavel Patera. Kladenský kormidelník si nemyslí, že by jeho svěřenci měli problémy s koncovkou, i když kromě jednoho utkání nedali víc než tři góly. Podle jeho názoru zápasy ve vyřazovací fázi moc branek nenabízí. Také je spokojen se zlepšenou hrou v početních výhodách.

Otázkou zůstává, kdo v  Budvar aréně nastoupí. Je téměř jisté, že zdravotní stav Jaromíra Jágra umožní jen tradičních pár úvodních vteřin. Zda však budou k dispozici obránce Repe a útočníci Machač s Přikrylem, je zatím velkým otazníkem. Přesto mají kladenští trenéři o sestavě jasno. Nechme se tedy překvapit.

Na jih Čech cestovali Kladeňáci již včera, aby byli na další důležitý krok stoprocentně připraveni. „Motor je v sérii favoritem. Prakticky celou základní část vedl soutěž, teprve v závěru přepustil vedení Karlovým Varům. Je to velmi zkušený tým prakticky bez slabin. Zvláštní důraz budeme klást na hlídání klíčových hráčů. Předpokládám, že nás bude čekat předlouhá série, třeba i na maximální počet utkání, než bude stanoven vítěz. Ale nemusí tomu tak být,“ upozorňuje na specifika play–off olympijský vítěz z Nagana. Proto v žádném případě nepřeceňuje výhru Rytířů 4:1 v předposledním kole základní části v Českých Budějovicích. „Již o nic nešlo, karty byly dávno rozdány, zápas proto neměl ten správný náboj. A navíc play–off je jiná soutěž,“ konstatuje na závěr Pavel Patera.

Oba týmy se střetnou dnes a zítra v Českých Budějovicích, dále o víkendu 17. a 18. března v  kladenském ČEZ stadionu pokaždé od šestnácti hodin. Případná další utkání se budou konat příští týden. V úterý 20. března v Českých Budějovicích, ve čtvrtek 22. března od osmnácti hodin v Kladně a rozhodující zápas proběhne v sobotu 24. Března opět v Českých Budějovicích.

Autor: (rc)