BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. NAROZENINY CENTRAL KLADNO PLES SPORTOVCŮ Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Pavel Patera: Série s Prostějovem bude dlouhá, ale chceme postoupit!

Úterý, 27. Únor 2018 07:19

Již dnes začíná rozhodující fáze hokejové sezóny. Také kladenští Rytíři jsou odhodlaní nechat na ledě všechny síly. Play-off teprve začíná a na svěřence trenérů Hořavy a Patery čeká první obtížná překážka, která má jméno Jestřábi Prostějov. Den před úvodním soubojem hovoříme s Pavlem Paterou, jedním z koučů.

Pavel Patera (Foto: KL)

Nemůžeme začít jinak než vystoupením českého týmu na ZOH v Koreji. Po třetí čtvrtině jste říkal, že tým má na to, aby hrál o medaile, což se naplnilo. Co říkáte na jejich hru a umístění?

Špatně se mi jejich hra hodnotí. Bohužel jsem byl hodně pracovně zaneprázdněn a viděl jsem jen utkání se Švýcarskem. Zde se mně výkon mužstva líbil, hráči hýřili aktivitou. Ale podle jediného zápasu nemohu hodnotit celý turnaj. Samotný postup do semifinále je vždy velký úspěch, ale chybí ta pověstná třešnička v podobě „placky“. Každopádně naše reprezentace ostudu v Koreji neudělala.

Závěrečná část základní části WSM ligy se podobala sinusoidě, nahoru a dolů. Přitom jste ještě chtěli útočit na první dvě příčky. V čem byla potíž?

Podívám se jen na poslední tři utkání, která nám vyšla, navíc jsme stabilizovali sestavu. Rádi bychom na předvedené výkony navázali již nyní v play-off.

Určitě výrazným zásahem do sestavy byl příchod Jaromíra Jágra. Došlo ke změnám v útočných řadách, ale kladenská legenda absolvovala jen čtyři střetnutí, nepočítáme-li dvouminutové působení v zápase s Havířovem, kde došlo k nešťastnému zranění.

Jeho příchod byl ideálně načasován, téměř měsíc před vyřazovacími boji. První střetnutí jsou pro všechny, i pro hvězdu typu Jardy Jágra obtížná, sám jsem to kdysi poznal na vlastní kůži. Pár utkání trvá, že se ostatní hráči „otrkají“ a ztratí zbytečný respekt, než poznají, že je to normální kluk. Byla obrovská smůla, že po zápase se Slavií, který jsme odehráli týmově výborně, se Jarda hned v následném utkání brzy zranil. Mužstvo však již bylo „nastartované“, což se následně pozitivně projevilo. Věřím, že když Jarda naskočí teď do utkání, tak se s ním spoluhráči rychle sžijí.

Vraťme se ke kádru. Chtěli jste mít jasně danou sestavu pro vyřazovací boje. Nicméně stále docházelo k obměnám ve všech řadách, od brankářů přes obránce až po útočníky. V závěrečném utkání třeba chyběli vedle Jágra Kurjanov s Kubíkem. Bylo to dané jejich zraněním, nemocí, nebo s nimi nepočítáte do základní sestavy?

Pochopitelně, že každý tým tají před rozhodujícími boji před soupeřem sestavu. Vyberte si, která ze tří možností patřila absentujícím hráčům. Zkrátka jsme se minulou sobotu rozhodli s kolegou Mílou Hořavou pro tento kádr. Dnes by se měla objevit v zápase sestava ze včerejšího tréninku. Ptáte-li se, jestli u nějakého jména visí otazník nad startem, tak ne!

Přivítáte opět Prostějov. Venku jste s Jestřáby dvakrát prohráli, doma jste je pokaždé porazili. Jste se soupeřem spokojen, nebo byste bral jiný celek?

Je úplně jedno jestli bychom v osmičce narazili na Prostějov, Havířov, nebo třeba Vsetín, protože chceme postoupit. Všichni jsou nesmírně obtížní. Je jasné, že Prostějov přijede v úplně jiné sestavě, než se představil před čtyřmi dny. Musíme si pohlídat jejich nebezpečné přesilové hry, soustředit se na klíčové hráče soupeře, ale z taktických důvodů neprozradím jména. Důkladně si jejich hru rozebereme.

Mluvíte o jejich přesilovkách. V posledních utkáních jste měli hodně vyloučených, proti samotnému Prostějovu dokonce plný tucet. Jak se chcete vyvarovat zbytečných trestů?

Jak se hráči předvedli proti Prostějovu, tak bychom v sérii neměli šanci. Samozřejmě jsme jejich nedisciplinovanost probírali. Nesmíme si dovolit tolik vyloučení, musíme je minimalizovat. Nebudu konkretizovat, jaká opatření jsme udělali, to je interní záležitost kabiny. Rovněž třeba neovlivníme hromadné rvačky, po kterých naštěstí většinou oslabení nehrozí.

Určitě byste chtěli sérii co nejdříve ukončit. Přesto, jak vidíte reálně, na kolik utkání se bude hrát?

Na jednu stranu je úplně jedno, kolik střetnutí se odehraje, důležité je prostě postoupit. Každý by si určitě přál, aby vzájemné souboje skončily co nejrychleji, ale pravděpodobně nás čeká dlouhá série. Začínáme dvakrát doma a každý trenér by byl nadšen, kdyby jeho tým vedl 2:0, což by určitě bylo pro psychiku ideální. Ale určitě nebudeme hráče zatracovat ani za stavu 1:1, nebo ještě v horším případě dokonce 0:2. Rozhodující pro nás je, kdo jako první vyhraje čtyři střetnutí a jak jsem říkal, věřím, že to budou Rytíři!

Autor: (rc) 1. krimi

  Zloděj ve Stochově odnesl ze sklepa nářadí za 20 tisíc

 2. soutěž

  Pravidelná soutěž s BURGER KING® o WHOPPER® menu

 3. video

  VIDEO: Kladenská kapela HellBitch odpálila svůj první koncert v klubu Poldofka

 4. krimi

  Důchodkyně si nedala pozor, v kladenské Oaze přišla o kartu

 5. pozvánka

  V pátek má v kladenském divadle premiéru hra Oskar a růžová paní

 6. sport

  Rytíři to dokázali, postupují do extraligové baráže!

 7. pozvánka

  Ples sportovců v Kladně bude letos v režii týmu Domu kultury

 8. krimi

  Čtyři jednou ranou. Policie v Kladně vyrazila do boje s výrobci drog

 9. zprávy

  Na radnici byla nainstalována galerie historických osobností Kladna

 10. zprávy

  Auto Velvex ve Slaném je zárukou kvality v prodeji ověřených vozů

 11. krimi

  Jsem údržbář, hájil se zloděj, kterého v Kladně chytili při činu

 12. zprávy

  V ZOO Zájezd se narodila patnácterčata chameleona třírohého

 13. pozvánka

  Kladenská městská knihovna zve na oslavu svých patnáctých narozenin

 14. sport

  Kladenští volejbalisté začali jednoznačnou výhrou nad Příbramí

 15. video

  VIDEO: V sobotu do Kladna zavítali indiáni, show byla parádní

 16. pozvánka

  Přijďte na den otevřených dveří do Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT

 17. krimi

  Kurýrka v Kladně doručila zásilky, potom ztratila peněženku s 30 tisíci

 18. zprávy

  Kladenské LEGO pořádá v dětském domově v Ledcích Noc s Andersenem

 19. krimi

  Zloděj v Tuchlovicích využil otevřené ventilačky a vloupal se do domu

 20. zprávy

  Růžové pole – se sportovišti, zelení, hypermarketem a bydlením