Futsalisté Kladna načepovali Mělníku říznou jedenáctku

Sobota, 24. února 2018 14:44

Kladenský futsalový tým i přes zaškobrtnutí v minulém kole pod Ještědem nadále pokračuje ve skvělých výkonech. V rámci 18. kola druhé nejvyšší soutěže to na vlastní kůži pocítil Mělník. Kladeňáci si v pohodovém tempu dokráčeli pro vítězství 11:4 a ziskem dalších tří bodů upevnili své druhé místo v tabulce.

Futsalisté Kladna načepovali Mělníku říznou jedenáctku (Foto: mš)

Druhá nejvyšší futsalová soutěž měla minulý víkend volno a lépe se do zápasového tempa dostalo Kladno, které už po 15 vteřinách poslal do vedení Petr Šnídl. Domácí tým pokračoval v perfektním vstupu do utkání a ve druhé minutě, po ruce mělnického hráče, proměnil pokutový kop autor první branky. Kladenský tým určoval ráz utkání a přidal během prvního poločasu další branky, Šnídl zpečetil hattrick a gólově se k němu přidali postupně Martin Kaválek, Pavel Stejskal a Michal Jaráb. Volnějšího přístupu v defenzivě dokázali využít ve 14. minutě i hosté zásluhou Václava Demetera.

Mělník přijel pouze se sedmi hráči do pole. „Zápas byl ovlivněný tím, že Mělníku chyběli hráči z A týmu, kteří hráli zápas na Spartě. Kádr nemají tak široký, takže přijeli ve slabší sestavě. Důležité bylo, že jsme dali rychlé góly a oni postupem času rezignovali, došly jim síly,“ uvedl střelec hattricku Šnídl.

Začátek druhého poločasu byl jako přes kopírák s tím prvním a hned po 20 vteřinách propálil hostujícího gólmana Pavel Caizl. Jak hra plynula, skóre se měnilo na obou stranách. Pověstnou desítku zařídil mladíček Bejbl. Snížení z pohledu Mělníka přinesly dvě slepené branky Demetera a Jana Rolence. Druhý jmenovaný proměnil nádhernou střelou přímý kop. Dvě minuty před koncem upravil na konečných 11:4 z pohledu domácích nádherným „dloubáčkem“ Kaválek.

Důkazem úspěšné sezóny kladenských futsalistů nejsou pouze výsledky. Gólman David Tetour zaujal svými perfektními výkony pražskou Slavii natolik, že si ho vytáhla do nejvyšší futsalové soutěže na hostování. „On tu během celé sezóny předváděl neskutečné výkony a určitě si to zaslouží. Doufám, že ve Slavii bude chytat,“ konstatoval kladenský kanonýr.

FK Kladno 11:4 Olympik Mělník B

Branky: 1. Šnídl, 2. Šnídl, 6. Šnídl, 7. Kaválek, 9. Stejskal, 17. Jaráb. 21. Cajzl, 27. Vašák, 32. Jaráb, 32. Bejbl, 38. Kaválek – 14. Demeter, 23. Slezák, 34. Demeter, 35. Rolenc

Sestava domácích: Skalák – Stejskal „C“, Jaráb, Vašák, Šnídl, Bejbl, Caizl, Dvořák, Kaválek, Čurda, Vokoun, Müller

Sestava hostů: Steiner – Slezák, Babovák, Veselý „C“, Demeter, Benda, Rolenc, Nečas