Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Ve slánském lesoparku Háje vznikne „nová“ Topolovka s pruhem pro cyklisty

Středa, 14. Únor 2018 07:00

Jelikož výstavba cyklostezky podléhá přísným technologickým normám, bude v lesoparku zapotřebí úprava zeleně. Staré stromy a keře se vykácejí a nahradí je nové. Cesta dostane nový povrch a rozšíří se. Tím by mohla vylétnout pomyslná první vlaštovka a Slaný by se po vzoru jiných měst mohlo v blízké budoucnosti dočkat dalších oficiálních cyklotras.  

Foto: KL

Topoly, které řadu let lemují horní okraj Hájů a budou muset být pokáceny, jsou již na hranici své životaschopnosti a zvyšuje se tím riziko pádu větví. Jelikož je tato cesta občany hojně využívána, existuje zde riziko ohrožení lidského zdraví. Dalším problémem je rozsáhlý kořenový systém, který narušuje současný povrch cesty. Při pokládce nového povrchu by jej bylo nutné zredukovat, což sníží jejich stabilitu.

„Stávající povrch cesty je značně poškozen kořenovým systémem stromů, které jsou již v mýtním věku a jeví zřetelné známky prosychání. V blízkosti nové cyklostezky dojde k náhradní výsadbě dubů letních a na krajích cesty bude vysázen pár topolů černých vlašských. Obnoveno bude také keřové patro,“ uvedl pro Kladenské listy Ondřej Čečrdle, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu ve Slaném.

Termín realizace je zatím stanoven na březen letošního roku.

Autor: (red)