Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • Balada pro banditu

Sobota, 10. Únor 2018 18:33

Celé Kladno bylo zvědavo, jak se poprvé představí na svém ledě Rytíři Kladno i s Jaromírem Jágrem. Bohužel vysoké očekávání se nenaplnilo. Hostující celek Stadion Litoměřice totiž zvítězil zaslouženě 1:4.

Rytíři Kladno – Stadion Litoměřice   1:4   (0:2, 1:2, 0:0)

Jaromír Jágr! Po šesti letech se vrátila slavná kladenská legenda na mateřský led. Přivítal ho čtyřminutový videoklip a pochopitelně vyprodaný ČEZ stadion. Příležitost vidět skvělou „68“ si nenechal ujít ani premiér v demisi Andrej Babiš.  V Jágrově útoku došlo ke změně, když Machače nahradil Miloslav Hořava. Domácí jako by podlehli trochu nervozitě, nedokázali soupeře dostat pod tlak. Výjimkou byla přesilová hra, kdy odpočíval na trestné lavici Smetana. Jágr dvakrát ideálně našel M. Hořavu, ale ten vždy vyzkoušel jen pozornou náruč brankáře Škarka. Stadion se osmělil ke konci úvodní části a hned se dostal do vedení. A právě již zmíněný Smetana dostal nahrávku k mantinelu a „vymetl“ levou šibenici Kopřivovy svatyně. Otřesení Rytíři inkasovali za dvě minuty podruhé, když nahrávku Hantáka usměrnil do branky Václavek.

Kladeňáci promarnili i druhou přesilovku, navíc Škarek ani příliš nemusel ukazovat svojí formu. Také Stadion, který nepatří mezi oblíbené soupeře Rytířů, dostal možnost hrát pět proti čtyřem. Rovněž se gólově neprosadil, ale Kopřiva musel několikrát zasahovat zvláště při dorážce Voženílka. Následný pobyt Tůmy na trestné lavici již domácí neustáli. Po ukázkové kombinaci trojice Pavlík – Havlík – Chalupa zakončoval posledně jmenovaný prakticky do prázdné branky. Hrozivé skóre zmírnil Kloz, kterého našel od zadního mantinelu Kurjanov. O minutu později mohlo být pro domácí fanoušky ještě radostněji. Jágr se prosadil až před litoměřického brankáře, ale jeho přihrávku Škarek skvěle chytil. Středočeši následně sevřeli soupeře do kleští, ale stačil jeden výpad Severočechů, hrubá chyba kladenské obrany, a Kusý prostřelil Kopřivu z bezprostřední blízkosti počtvrté.

Brzy po druhém návratu ze šaten trefil M. Hořava tyč, ale vzápětí šli domácí opět do oslabení. Do pěkné šance se dostal Redlich, ale Škarek jeho pokus vytáhl lapačkou. Litoměřice pochopitelně nikam nespěchaly, a soustředily se na pozornou defenzívu. Nezapomněly však na rychlé kontry. Po jednom z nich musel zasahovat Cikánek, který vystřídal do třetí části Kopřivu. Změny nepřinesly ani přesilovky na obou stranách. Pět minut před koncem, mohl vzkřísit naději na eventuální zvrat Tůma, ale králem byl znovu Škarek. Závěr byl nervózní, ale to hráčům Stadionu vůbec nevadilo, protože si odvezli z Kladna cennou a zaslouženou výhru.

Miloš Říha (Litoměřice): Minulý zápas proti Karlovým Varům nám vůbec nevyšel. Před zápasem jsme si něco řekli, a hráče pochopitelně umocnil náboj utkání. Všichni hráči od gólmana Škarka až po levé křídlo čtvrtého útoku poctivě dřelo. Čekali jsme ve třetí třetině nápor domácích, ale velmi dobrou defenzívou jsme tlak ustáli a za výkon v celém zápase jsme si vítězství zasloužili.

Pavel Patera (Kladno): Začali jsme hodně špatně, nechodili jsme do těla ani do předbrankových prostor na obou stranách, čehož snaživý soupeř dokázal využít. Do poloviny střetnutí byli hosté jednoznačně lepší. Potom se nám podařilo snížit, měli jsme další dobré šance, které jsme nevyužili a naopak v závěru druhé třetiny jsme inkasovali počtvrté. Ve třetí části jsme sice dostali Litoměřice pod tlak, ale nedařilo se nám ani v přesilovkách, což utkání rozhodlo.

Branky:  35. Kloz (Kurjanov, Tůma) – 17. Smetana, 19. Václavek (Hanták, Havelka), 29.  Chalupa (Havlík, Pavlík), 39. Kusý (Voženílek) Rozhodčí:  Jechoutek, Zubzanda – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5 :6, využití: 0:1, oslabení: 0:0. Diváci:  5200  (vyprodáno).

Sestava: Kopřiva (41. Cikánek) – P. Hořava,  Svedlund, Havlín, Kehar, Štindl, Zelingr, Lenďák – Jágr, Kubík, M. Hořava – Kloz,  Kurjanov, Tůma -Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich.