BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno PLES SPORTOVCŮ Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SPORŤÁK SAMK 2017
  • Dan Bárta

Kladenští volejbalisté ovládli středočeské derby v Benátkách

Sobota, 10. Únor 2018 21:02

Kladno volejbal cz zajíždělo na palubovku týmu VK Benátky nad Jizerou. Roli velkého favorita zvládli, i když se nevyvarovali chyb a zbytečně ztratili set, přesto zvítězili za tři body v poměru 1:3.

Kladenští volejbalisté ovládli středočeské derby v Benátkách (Foto: Kladno volejbal cz)

VK Benátky nad Jizerou – Kladno volejbal. cz  1 :3  ( -14, 20, -10, – 18)

Úvodní set vypadal, jak všichni očekávali. Favorizované Kladno bylo lepší ve všech herních činnostech, a jak skóre na straně hostů narůstalo, domácí postupně rezignovali a nakonec prohráli rozdílem jedenácti bodů.

Přílišné sebeuspokojení mělo negativní vliv na hru kladenského týmu. Benátkám se podařil nástup do druhého setu a náskok postupně navyšovaly až na stav 19:7! Trenér Fortuník se snažil s vývojem něco udělat, na palubovce se objevili další hráči, vedle Konečného poprvé po návratu do kladenského dresu i Victor Bouza a hostům se podařilo snížit až na rozdíl čtyř míčů, 23:19. Ke dramatické koncovce však nedošlo, outsider si závěr pohlídal.

Rázná slova kladenského kouče hráče probudila velice rychle. Třetí dějství vzali opravdu kvapíkem. V prvním technickém času vedli 2:8, ve druhém již 6:16 a nakonec rozdrtili svého soupeře jednoznačným způsobem v poměru 10: 25.

Čtvrté pokračování bylo v úvodu hodně vyrovnané. Benátky nechtěly zápas Kladnu odevzdat. Hosté vedli pouze rozdílem jednoho, dvou bodů. Po prvním timu se však podařilo svěřencům trenéra Fortuníka „odskočit“ na rozdíl pěti bodů a tento náskok si udrželi až do druhého oddechového času. Středočeské derby však zdaleka nebylo rozhodnuté. Domácím se podařilo snížit až na 14:16, ale hosté zase zabrali a dostali se do vedení 16:21. Závěr zápasu již byl plně v jejich režii.

„V zápase jsem více míchal se sestavou, abychom si mohli vyzkoušet více variant. Gromadowski hrál jen chvíli, potom naskočil do zápasu Konečný. Podobně to bylo i s Bouzou, který nahradil Hýského,“ hodnotí střetnutí trenér Milan Fortuník. „Bohužel vůbec jsme nechytili začátek druhé sady, domácím narostla křídla, a přestože jsme v závěru snižovali, zaslouženě jsme prohráli. Se čtyřmi sety jsme nepočítali, na druhou stranu jsem paradoxně rád, že jsme si mohli vyzkoušet více variant, jako spolupráci Westa s Konečným. Výsledných šestnáct bodů Davida Konečného je určitě skvělé číslo. I Victor Bouza naznačil, že může být platnou posilou.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Bouza, Konečný, O. Fortuník. Rozhodčí: Kostka – Dmejchal. Diváků: 440. Zápas trval 95 minut.