Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Hudební festival Bushfest open air podpoří opravu Buštěhradského zámku

Středa, 7. Únor 2018 07:30

Středočeský kraj na podzim loňského roku navrátil Buštěhradský zámek do vlastnictví města Buštěhradu. Budoucnost chátrající památky není místním lhostejná, proto se rozhodli zorganizovat hudební festival, jehož výtěžek poputuje na opravu městské chlouby.

Buštěhradský zámek (Foto: KL)

Dobrovolníci z řad občanů města Buštěhradu se společně s kulturním výborem rozhodli za podpory radnice zorganizovat hudební festival. Chtějí tak získat peníze na opravu zdejšího zámku, jelikož čekání na dotace může být táhlé a s nejistým výsledkem.

„Samozřejmě je vize taková, že by se tento festival stal tradičním, a pokud by dokázal získat takový věhlas jako festival na Okoři, budeme všichni moc potěšeni. Spíš než velké finanční částky takováto akce přinese medializaci a pomůže, aby zámek přestal být veřejností vnímán jako symbol korupce,“ uvedla pro Kladenské listy Hedvika Servusová, členka kulturního výboru města Buštěhrad.

Jednodenní multižánrový festival Bushfest open air se v zámecké zahradě uskuteční v sobotu 26. května. Na své si přijdou posluchači rocku, punku, metalu ale třeba i elektronické hudby.

Dvě třetiny buštěhradského zámku včetně téměř dvou hektarů pozemků získal Středočeský kraj od Buštěhradu bezúplatně v říjnu 2010. Tehdejší vedení kraje chtělo z památky vybudovat reprezentační krajské sídlo, z čehož nakonec sešlo.

Chátrající zámek se tak na podzim loňského roku po sedmi letech bezúplatně vrátil do vlastnictví Buštěhradu. Střechu celého zámku a jeho levé křídlo město na vlastní náklady opravilo a přestěhovalo do něj sídlo městského úřadu. Středočeský kraj zrenovoval zámecký park, který se nachází pod zámkem a slouží veřejnosti.

„Jsem si jistý, že město dokáže zámek zrekonstruovat tak, aby sloužil znovu veřejnosti a lidé z něj měli radost i užitek,“ řekl loni na podzim krajský radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek Martin Macháček. Právě hudební festival by měl ke kýžené rekonstrukci přispět.


Autor: (jk)