Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Mladík spáchal v Kladně podvod s mobilním telefonem v hodnotě 20 tisícovek

Středa, 7. Únor 2018 07:10

Kladenští policisté se v současné době zabývají případem podvodného jednání, kterého se dopustil jedenadvacetiletý mladý muž. Ten si zakoupil mobilní telefon a druhý den ho šel vrátit. Prodavači však záměrně podstrčil jiný aparát.

Mladík spáchal v Kladně podvod s mobilním telefonem v hodnotě 20 tisícovek (Ilustrační foto: KL)

Mobilní telefon iPhone 8 v ceně okolo 20 tisíc si mladík zakoupil v jedné z kladenských prodejen elektra. Zaplatil a spokojený odešel domů. Druhý den se však v obchodě objevil znovu a řekl, že zboží chce vrátit, protože mu nevyhovuje. Prodavač s ním vyřešil potřebné formality a zákazníkovi vyplatil plnou finanční částku. Jaké pak ale bylo jeho překvapení, když následnou kontrolou zjistil, že se jedná o úplně jiný přístroj, než který byl doopravdy prodán?!

„Prodejce následnou kontrolou vráceného zařízení zjistil, že se nejedná o telefon z předchozího dne, neboť nesouhlasilo výrobní číslo a identifikační kód a že tudíž jde o jiné, zaměněné zařízení. Zaměstnanec elektra nahlásil toto jednání policistům, kteří případ šetří jako spáchání trestného činu podvodu,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Richterová.

Mladíkovi v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Autor: (red)