Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

O víkendu se kladenští strážníci zabývali opilci a vandaly

Úterý, 6. Únor 2018 07:50

Hned v pátek večer přijali kladenští strážníci oznámení o opilém muži, jenž se pral s odpadkovými koši v Dvořákových sadech. Dalšího opilce nahlásila městské policii matka. Její syn agresivně napadal členy rodiny a ostatní nájemníky domu. Posledním víkendovým hříšníkem pod vlivem se stal muž, jenž v totálně „odrovnaném“ stavu usnul na náměstí Svobody. Ten skončil na expektační pokoji v nemocnici.

O víkendu se kladenští strážníci zabývali opilci a vandaly (Ilustrační foto: MP Kladno)

„V pátek večer přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení od občana, že se v parku u divadla pohybuje muž, který rozbil odpadkový koš a dělá zde nepořádek. Na místo vyjela hlídka strážníků. V parku Dvořákovy sady zjistila několik vyházených a převrácených odpadkových košů. Operátor kamerového systému pak  v ulici Divadelní zjistil muže, který odpovídal popisu. Nějakým předmětem bouchal do vchodových dveří jednoho z domů. Strážníci ho na místě zadrželi a zjistili, že poškodil skleněnou výplň. Na výzvu hlídky se mladík podrobil dechové zkoušce. Vandal nadýchal 1,55 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, která si výtečníka převzala k dalšímu šetření,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

„Další muž pod vlivem alkoholu zaměstnal strážníky a zdravotníky v neděli večer. Na tísňovou linku strážníků oznámila žena, že má doma problém se synem, který je opilý a agresivní. Muž napadal jak členy rodiny, tak i ostatní nájemníky domu. Na místo vyjela hlídka strážníků, které se podařilo agresora zklidnit a také se podrobil i dechové zkoušce. Ta prokázala 2,33 promile alkoholu. Po chvíli začal muž být znovu agresivní, začal sám sobě ubližovat. Aby si nemohl způsobit ještě další zranění, strážníci použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Na místo byla přivolána lékařská pomoc a muž byl převezen k ošetření do nemocnice,“ řekla dále Alena Purkytová.

„A do třetice další opilec usnul na zastávce autobusu na náměstí Svobody. Po příjezdu strážníci muže probudili, ten však nebyl schopný samostatného pohybu. Na výzvu hlídky předložil, byť s velkými problémy doklad totožnosti. Při dechové zkoušce bylo zjištěno 3,51 promile alkoholu. Pro značně společensky unaveného muže si přijeli zdravotníci a odvezli ho na expektační pokoj do nemocnice,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Autor: (red)