Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: Rekonstrukce mostu přes Červený potok ve Studeněvsi stála necelých 5 milionů

Úterý, 6. Únor 2018 07:10

Stavební práce na rekonstrukci mostu začaly 1. srpna loňského roku. Silnice byla zcela uzavřena a znovu zprovozněna od 20. prosince 2017. Dodnes ovšem stavba neprošla kolaudací. Ta je předběžně naplánována dle klimatických podmínek na konec února.

Rekonstrukce mostu přes Červený potok ve Studeněvsi stála necelých 5 milionů (Foto: KL)

Od 1. srpna loňského roku nebylo možné projet obcí Studeněves, která je spojkou mezi Slaným, Smečnem a dále Kladnem. Po pěti měsících ale mohou řidiči silnici III/23638 již plně využívat. Celá stavba vyšla bezmála na pět milionů korun a byla financována z Národních zdrojů 2017.

„Za rekonstrukci mostu přes Červený potok ve Studeněvsi zaplatil Středočeský kraj 4.797.152 korun bez daně. Byla provedena demolice původního kamenného klenbového jednopolového mostu. Následně došlo k výstavbě nového železobetonového jednopolového mostu rámové konstrukce se založením na pilotách,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí kraje Helena Frintová.

„Součástí stavby byly přeložky sítí vodovodu, kanalizace, vedení NN a sdělovacích zařízení CETIN. Rekonstrukce silnice III/23638 proběhla po obou stranách mostu, v přechodových oblastech do vzdálenosti pětadvaceti metrů,“ řekla dále Frintová.

„Úprava koryta Červeného potoka zahrnovala vyčištění, odláždění kynety lomovým kamenem, dva příčné žebrové prahy a těžký kamenný zához před i za mostem,“ uzavřela mluvčí Frintová.


Autor: (red)