Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: Kladenští kynologové pokřtili o víkendu novou halu mezinárodními závody

Pondělí, 5. Únor 2018 08:00

V Kladně-Rozdělově Na Zvonečku se v sobotu konaly psí závody v agility, a to za mezinárodní účasti. Do nové haly, která byla vybudována i za přispění městských peněz, se sjelo na 100 týmů.

Kladenští kynologové pokřtili o víkendu novou halu mezinárodními závody (Foto: Jitka Krňanská)

Kynologická hala začala v Kladně Na Zvonečku vznikat v létě 2017 a její stavba zabrala zhruba půl roku. K jejímu vybudování bylo zapotřebí sedmi a půl milionu korun. „12 let jsme bojovali o dotace, ale marně. Až současný primátor Kladna Milan Volf nám umožnil získat pět milionů korun. Dalších dva a půl milionu jsme dostali od sponzorů a tímto všem děkujeme,“ uvedl pro Kladenské listy předseda kynologické organizace Petr Hoffmann.

Hala se pyšní rozlohou 1232 metrů čtverečních. Uvnitř je položená umělá tráva. Pejskařům bude sloužit nejen k pořádání různých závodů, ale také k soustředění a tréninkům.

O víkendu se v ní konaly první dvoudenní halové závody v agility. Tím byla zároveň „pokřtěna“ a oficiálně byl zahájen její provoz. Agility závod byl rozdělen na tři kategorie výkonnostní a tři velikostní. Účastníci se sjeli z Čech, Slovenska a Polska. Rozhodčí přicestovali až z Itálie.

Na to, jak to na prvních závodech vypadalo, se podívejte v naší fotogalerii.


Autor: (red)