Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Město pomůže finančně Kladeňákovi, který přišel o domov

Pondělí, 5. Únor 2018 07:20

Výbuch rodinného domu v Kladně-Kročehlavech mají nejen obyvatelé z blízkého okolí stále v živé paměti. Radní již před časem pomohli jedné rodině, kterou neštěstí postihlo. Teď pomohou i muži, kterému výbuch sousední nemovitosti poškodil statiku jeho domku.

Město pomůže finančně Kladeňákovi, který přišel o domov Foto: Jitka Krňanská

Po výbuchu, ke kterému došlo 12. října 2016 v ulici 5. května, musel být následně kvůli narušené statice srovnán se zemí také sousední dům čp. 1285. Jeho majitel tak přišel nejen o obydlí, ve kterém žil od narození, ale také o místo svého podnikání. Celá událost, kterou nijak nezavinil, ho dostala do velmi tíživé situace.

„Už krátce po explozi jsme pomohli první rodině, které se neštěstí bezprostředně týkalo. Nyní jsme s kolegy v městské radě rozhodli o finanční pomoci pro vlastníka sousední nemovitosti, která musela být zbourána z bezpečnostních důvodů. Po vzájemné komunikaci s jejím majitelem jsme dospěli ke stanovení finanční pomoci tak, aby mu pomohla se zahájením výstavby nového domu, ale také s obnovou podnikání,“ řekl kladenský primátor Milan Volf.

Rada města proto na svém pondělním zasedání rozhodla o uvolnění 400 tisíc korun pro majitele zbořené nemovitosti. Vyplacení této částky musejí ještě potvrdit zastupitelé na svém únorovém zasedání.

Autor: Lenka Růžková